Jak wybrać najlepszą witrynę cukierniczą?

2020-07-27
Jak wybrać najlepszą witrynę cukierniczą?

Każdy, kto decyduje się na otwarcie cukierni doskonale wie, że oprócz wyśmienitych wypieków liczy się także wyposażenie lokalu oraz jego wystrój – gustowne dodatki oraz wyposażenie techniczne, które umożliwi efektowną ekspozycję sprzedawanych przekąsek podkreślając smakowitość sprzedawanych słodyczy. 

 

Spis treści:

  1. Liczy się pierwsze wrażenie
  2. Cukiernia – odpowiednie wyposażenie to nie wszystko
  3. Witryny cukiernicze – czym kierować się przy ich wyborze?
  4. Lady cukiernicze a witryny cukiernicze

11 MINUT CZYTANIA 

 

Efektowna prezentacja to jednak nie wszystko - branża gastronomiczna wymaga przestrzegania najbardziej wyśrubowanych norm związanych ze sprzedażą żywności. Chcąc cieszyć się świeżością sprzedawanych smakołyków warto rozważyć zakup odpowiedniej witryny cukierniczej, która pozwoli przechowywać produkty we właściwych warunkach pobierając przy tym niską ilość energii elektrycznej. Czym zatem kierować się przy wyborze witryny i co powinno się o nich wiedzieć, chcąc otworzyć własny lokal cukierniczy?


Liczy się pierwsze wrażenie


Najczęściej „kupujemy oczami” – właściwie wyeksponowany towar podkreśla swoją atrakcyjność sprawiając, że wchodząc do cukierni z zamiarem kupna jednej przekąski wychodzimy z o wiele większą zawartością torby. Wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka, muffiny, bezy, pączki, precle, pierniki, lody czy też torty zestawione obok siebie sprawiają, że trudno jest się im oprzeć. Warto jednak pamiętać, że każdy produkt wymaga odpowiedniej temperatury przechowywania sprawiając, że jego świeżość pozostanie nienaruszona. 

Dlatego też niezwykle istotne jest miejsce, w którym znajduje się dana cukiernia oraz jej wyposażenie – wchodząc do wewnątrz lokalu liczą się pierwsze odczucia oraz emocje – widok eleganckiej cukierni wraz z odpowiednią wystawą produktów jest kluczem do sukcesu miejsca – równie ważnym, jak jakość oferowanych przysmaków. Oprócz wyposażenia istotna jest także wielkość pomieszczenia – mały lokal z pewnością pozwoli na oszczędności, jednakże będzie dosyć sporym utrudnieniem biorąc pod uwagę późniejszą chęć rozwoju biznesu. W przypadku lokali o niewielkich rozmiarach ważne jest to, by witryna cukiernicza nie przytłaczała pomieszczenia swoją wielkością – w tym celu warto jest zwrócić uwagę na mniejsze witryny pozwalające na ich adaptację do rozmiarów pomieszczenia.

Przejrzystość oferty oraz odpowiednia ekspozycja ma ogromny wpływ na późniejsze zyski, bowiem dzięki przemyślanemu i starannemu ułożeniu produktów klienci zdobywają zaufanie, które pozwoli zyskać stałych entuzjastów słodkich wypieków.

Cukiernia – odpowiednie wyposażenie to nie wszystko

Według ściśle określonych norm sanitarnych każdy lokal cukierniczy winien spełniać określone warunki, by móc sprzedawać swoje produkty, dlatego też niezwykle ważny jest wybór odpowiednich witryn cukierniczych, które będą spełniać standardy określone w aktach prawnych. Oprócz tego ważny jest także ciągły obieg powietrza zapewniający ciągłą wentylację czy też dostęp do ciepłej i zimnej wody. Najważniejsza jest jednak wspomniana wcześniej witryna cukiernicza – jej odpowiednia pojemność wraz z przeszklonymi regałami pozwoli stworzyć efektowną wystawę, podkreślając gamę produktów poprzez gustowne oświetlenie oraz liczne przegrody z możliwością regulacji temperatury.
Wśród wiodących producentów witryn cukierniczych z pewnością wyróżnić można firmę CEBEA oraz MAWI, które specjalizują się w różnego rodzaju witrynach – tych chłodniczych oraz standardowych. Różne rodzaje szyby frontowej umożliwiają podkreślenie walorów wizualnych wszelkich dostępnych wypieków – w zależności od modelu witryny cukiernicze posiadają prostą lub zaokrągloną szybę czołową, która oprócz właściwości praktycznych posiada swoje wizualne aspekty. W przypadku produktów, które nie wymagają przechowywania w niskich temperaturach wyróżnić można witryny cukiernicze niechłodnicze, które pozwalają na przechowywanie chociażby pączków, drożdżówek, ciastek oraz innych smakołyków o podobnych właściwościach. Oprócz witryn cukierniczych na uwagę zasługują także pozostałe półki oraz regały posiadające dużo przegród.


Witryny cukiernicze – czym kierować się przy ich wyborze?


Popularna ciastkarka – czyli chłodząca witryna cukiernicza – ma spełniać kilka określonych zadań – oprócz podkreślania atrakcyjności tortów oraz innych ciast liczy się także niskie zużycie energii, które zapewniają agregaty chłodnicze. Regularny serwis oraz najwyższa jakość witryn zapewnią bezawaryjną obsługę przez wiele lat. Wybór nowoczesnych witryn rodzi także spore oszczędności związane z późniejszą eksploatacją urządzenia, bowiem najnowsze komponenty użyte do produkcji cechują się niskim zużyciem energii oraz wysoką wytrzymałością na wszelkie czynniki zewnętrzne związane z codzienną eksploatacją.

Co wziąć pod uwagę kupując witrynę cukierniczą?
źródło: opracowanie własne


Niezawodność w branży gastronomicznej jest bardzo ważna, bowiem w przypadku awarii gabaryty witryny oraz konieczność zabezpieczenia wypieków potrafią przysporzyć wiele niepotrzebnych problemów, stąd należy zaufać sprawdzonym produktom, które cechują się bezawaryjnym użytkowaniem.

Dodatkowym atutem jest ciągły obieg powietrza w witrynach chłodniczych, które docierają do wszelkich zakamarków zapewniając odpowiednią temperaturę. Co ważne – produkowane dzisiaj urządzenia cechują się także niską emisją hałasu, co zapewnia komfort obsługi zarówno dla personelu, a także dla klientów. Dodatkową ochronę produktów przechowywanych w nowoczesnych witrynach cukierniczych zapewniają innowacyjne rozwiązania w postaci zaawansowanego systemu pochłaniania wilgoci i odprowadzania skroplin. To zabezpiecza produkty znajdujące się wewnątrz witryny, jednocześnie chroniąc je przed utratą atrakcyjnej prezencji oraz właściwości smakowych. Chcąc zapewnić przejrzysty widok produktów, dostępne modele witryn posiadają także zewnętrzny nawiew ciepłego powietrza, który ma na celu eliminować powstawanie pary wodnej uniemożliwiającej prezentację sprzedawanych wyrobów cukierniczych.

 

Ten artykuł znajdziesz w mediachKolejnym aspektem związanym z wyborem odpowiedniej witryny cukierniczej jest jej oświetlenie, które z perspektywy kupującego odgrywa jedną z głównych ról – ciepła barwa światła podkreśli wizualne walory wypieków silniej oddziałując na zmysły klienta – warto pamiętać, że przy zakupie kierujemy się w głównej mierze oczami, toteż warto rozważyć najkorzystniejsze rozwiązanie. Energooszczędne świetlówki cukiernicze oraz oświetlenie LED skutecznie wyeksponują sprzedawane produkty, zapewniając tym samym niskie zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na większy zysk.

Producenci witryn cukierniczych umożliwiają dowolną konfigurację swoich produktów zapewniając swobodną możliwość ustawiania półek oraz komór, dostosowując je do rozmiarów oferowanych przekąsek i smakołyków.

Oprócz aspektów wizualnych liczy się także praktyczność oferowanych urządzeń – w przypadku dużego natężenia klientów liczy się czas. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli cukierni, dostępne w sprzedaży witryny cukiernicze posiadają swobodną możliwość otwierania wewnętrznej szyby oraz szybę zespoloną wraz z drzwiami przesuwnymi, zapewniając szybki dostęp do sprzedawanych produktów. Istotne są też same gabaryty lokalu, bowiem rodzimi producenci witryn oferują możliwość zakupu różnego rodzaju modeli, które pozwalają na pełne zagospodarowanie przestrzeni sklepowej – w tej kwestii aspekty wizualne są niezwykle istotne, bowiem spójny projekt wnętrza pozwoli zachować elegancję i przyjazny klimat miejsca.system pochłaniania wilgoci i odprowadzania skroplinLady cukiernicze a witryny cukiernicze


Oprócz klasycznych witryn cukierniczych warto skupić swoją uwagę na ladach cukierniczych, które także zapewniają efektywną wystawę oferowanych produktów. Co ważne – stosowanie zarówno lad cukierniczych oraz witryn wzajemnie się ze sobą nie wyklucza, dzięki czemu w atrakcyjny sposób można zaprezentować różnorodne produkty.

Ważne jest to, by korzystając ze wszystkich oferowanych urządzeń zachować je w jednym tonie. Lada cukiernicza – tak samo jak witryna zarówno ta chłodząca, jak również neutralna – powinna spełniać swoje podstawowe funkcje wpływające na jej praktyczność – mowa przede wszystkim o dużym blacie, który stanowiąc dopełnienie wyposażenia wnętrze generuje dodatkową przestrzeń na ekspozycję produktów. Oprócz wymienionych elementów wyposażenia wnętrza cukierni warto także zapoznać się z ofertą szaf cukierniczych, które, podobnie jak wymienione wcześniej witryny i lady, zapewniają świeżość i znakomitą ekspozycję oferowanych produktów.

W zależności od przestrzeni lokalu istnieje możliwość wyboru optymalnego rozwiązania – nowoczesne witryny cukiernicze sprawdzą się o każdej porze roku, bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. By wybrać odpowiednie mebel cukierniczy warto jest skonsultować jego wybór z odpowiednim ekspertem, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie dla danej cukierni. Dzięki szerokiemu asortymentowi możliwy jest zakup kompletnego wyposażenia cukierni wraz z gwarancją na elementy wyposażenia. Zapewniając stały i regularny serwis zyskuje się także pewność, że dane urządzenia będą służyć nieprzerwanie przez wiele lat zapewniając świeżość i najwyższą jakość oferowanych smakołyków i przekąsek.


Witryna chłodnicza Przejdź do witryn niechłodniczych   Szafy chłodnicze cukiernicze Witryny nablatowe   Witryny sprzedażowe

źródło: Typy witryn do cukierni, 
opracowanie własne


Warto także pamiętać, że obecnie produkowane witryny cukiernicze spełniają wszelkie normy jakościowe, które zostają narzucone na właściciela cukierni przez odpowiednie organy państwowe. Wśród witryn cukierniczych wyróżnić można wiele rodzajów oferowanych produktów, które umożliwią dostosowanie warunków do ich indywidualnego przechowywania zarówno za pośrednictwem witryn chłodniczych, a także tych neutralnych. Chcąc wybrać odpowiednią witrynę cukierniczą należy sugerować się zużyciem energii elektrycznej oraz pojemnością danej witryny, jak również jej odpowiednim oświetleniem. Wybór odpowiedniego przedmiotu nie tylko podkreśla atrakcyjność lokalu wzbudzając zaufanie wśród klientów, ale także co najważniejsze skutecznie podkreśli walory wizualne sprzedawanych produktów zapewniając do nich praktyczny i łatwy dostęp. Różnorodność dostępnych witryn pozwoli wybrać odpowiednie wyposażenie jednocześnie dostosowując je swoimi gabarytami do powierzchni cukierni.

 

Zastanawiasz się nad otwarciem własnej cukierni?

 

Poznaj ofertęSkontaktuj się

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Polecane
Lada cukiernicza WCh-1/CP 950 ESTERA

Lada cukiernicza WCh-1/CP 950 ESTERA

7 610,47 zł (netto)9 525,00 zł (netto)
Lada cukiernicza WCh-1/C5 970 ELLADA

Lada cukiernicza WCh-1/C5 970 ELLADA

8 827,64 zł (netto)11 090,00 zł (netto)
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 528 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Witam, super obsługa w wykonaniu Pana Szymona. Naprawdę jesteśmy zadowoleni. Rzadko się zdarza tak wykwalifikowana obsługa. Dałbym 10 na 5. Pośród wszystkich sklepów jakie spotkałem typu media expert, rtv, etc . Ten jest Diamentem a reszta cyrkonią.
2024-05-13
Wszystko jest ok.
pixel