Leasing Nowoczesny

Leasing po nowemu

 

Planujesz zakup urządzeń do swojego sklepu, cukierni lub biura?

Skorzystaj z nowej odsłony leasingu, pozwalającej na ciagłą wymianę sprzętu na nowy, z nową gwarancją.

  

Aby prowadzić swój biznes nie musisz posiadać sprzętu chłodniczego na własność. Możesz używać go w modelu tzw. Leasingu Nowoczesnego, wykorzystywanego z sukcesem na zachodnich rynkach.

Po zakończeniu leasingu wymieniasz sprzęt na nowszy, otrzymując tym samym gwarancję na kolejne lata. Leasingowany sprzęt odkupi od Ciebie Grenke lub Ladex.

Nowa formuła, uznana na zachodnich  rynkach    Elastyczny okres leasingowania, ze stałą ratą    Opcja wykupu sprzętu, zwrotu lub wymiany na nowy    Gwarancja odkupu od Ciebie po minimalnym okresie leasingu

 

 

Więcej o Leasingu Nowoczesnym

 

Kiedy prowadzisz firmę, oczekujesz pewności i zdolności do elastycznego planowania - to samo odnosi się do umów leasingowych.

Przed zakończeniem minimalnego okresu leasingu masz wybór: zakończyć umowę i oddać przedmiot leasingu, zakupić go za bieżącą cenę rynkową lub przedłużyć umowę i nadal korzystać z danego produktu. W granicach prawa firma GRENKE przekaże Tobie uprawnienia związane z rękojmią i gwarancją. To oznacza, że jeśli pojawi się jakaś wada lub konieczność zgłoszenia roszczenia w ramach gwarancji, możesz skontaktować się bezpośrednio z eLadex czy producentem urządzeń chłodniczych.

Leasing Nowoczesny to gwarancja szybkiego działania. Po zawarciu umowy leasingowej z GRENKE, eLadex niezwłocznie przystąpi do realizacji Twojego zamówienia.

 

Porównanie leasingu nowoczesnego a tradycyjnego

 

Schemat działania Leasingu Nowoczesnego

Schemat 1: Przykładowy scenariusz działania Leasingu Nowoczesnego

 

Poznaj ofertę

 

Więcej o firmie GRENKE

 

 

Jak skorzystać z Leasingu Nowoczesnego?

 

Skompletuj listę zakupową w naszym e-sklepie


Wybierz odpowiedni model urządzenia chłodniczego oraz jego rozmiar. Określ również ilość towarów, jakie chcesz leasingować.

 

Skorzystaj z kalkulatora leasingowego i złóż wniosek online


Korzystając z oferty eLadex, możesz obliczyć koszt leasingu i złożyć wniosek przez internet. O decyzji dotyczącej przyznania leasingu dowiesz się natychmiast.

 

Ciesz się z nowego wyposażenia w Twoim  obiekcie


Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi od GRENKE, urządzenia chłodnicze wysyłamy pod drzwi Twojego obiektu.

 

Okres leasingu


Płacisz comiesięczną, stałą ratę leasingu.

 

Po minimalnym okresie leasingu wymień sprzęt  na nowszy


Po zakończeniu minimalnego okresu leasingu decydujesz co chcesz zrobić ze sprzętem: dalej do używać, wykupić na własność lub wymienić na nowy.

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

Rozpocznij czat

lub

Napisz do nas

 

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania dot. leasingu w GRENKE

 

1. Co to jest Leasing Nowoczesny?

Umowa Leasingu Nowoczesnego pozwala leasingobiorcy na wybór między: przedłużeniem umowy, jej zakończeniem i oddaniem przedmiotu, zakupem przedmiotu od GRENKE czy eLadex, bądź podpisaniem nowej umowy dotyczącej sprzętu nowszej generacji. Jest to opcja zalecana dla przedmiotów szybko się starzejących ze względu na dynamiczny rozwój technologiczny. Zamiast inwestować w sprzęt poleasingowy, lepiej jest wymienić go na nowszy i bardziej efektywny, korzystając z nowego kontraktu leasingowego.

 

2. Co to jest Leasing Tradycyjny?

Jest to standardowy rodzaj umowy leasingowej w Polsce, z opcją bądź wymogiem zakupu przedmiotu. W wersji z opcją zakupu wartość końcowa jest ustalana na starcie, pozwalając Klientowi na nabycie przedmiotu po zakończeniu umowy. W przypadku umowy z obowiązkiem zakupu, Klient musi nabyć sprzęt za wcześniej określoną wartość końcową. Niezależnie od rodzaju umowy, Klienci otrzymują szybką decyzję, brak konieczności wpłaty własnej, atrakcyjne stałe raty oraz możliwość leasingowania na okres do 60 miesięcy.

 

3. Jak zawrzeć umowę leasingu?

  • Wybierz urządzenie z oferty eLadex, które chcesz sfinansować poprzez leasing.

  • Uzupełnij i zatwierdź wniosek o leasing (online lub przez pracowanika eLadex).

  • O wyniku decyzji leasingowej oraz kolejnych krokach do zawarcia umowy poinformuje Cię GRENKE lub eLadex. Cały proces nie potrwa dłużej niż 48 godzin.

 

4. Od jakiej kwoty możliwy jest leasing w GRENKE?

Leasing urządzeń chłodniczych dostępny jest już od kwoty 3 000 zł netto. Dzięki GRENKE masz możliwość finansowania nawet mniejszych inwestycji.

 

5. Jak złożyć wniosek leasingowy?

Aby złożyć wniosek leasingowy, wystarczy odwiedzić stronę GRENKE pod adresem https://newonline.leasingoptymalny.pl/. Tam znajdziesz formularz online – wystarczy postępować według podanych tam wskazówek, a cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo w kilku krokach.

Jeśli masz pytania, pracownicy GRENKE służą pomocą od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00.

 

6. Kiedy rozpoczyna się umowa leasingu?

Podstawowy lub minimalny okres umowy rozpoczyna się następująco:

  • Dla płatności miesięcznych: od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.
  • Dla płatności kwartalnych: od pierwszego dnia danego kwartału kalendarzowego, który następuje po dacie przyjęcia przedmiotu umowy.

Za każdy dzień przed rozpoczęciem podstawowego lub minimalnego okresu umowy, Klient opłaca wynagrodzenie wynoszące 1/30 miesięcznej raty (gdy płatność jest miesięczna) lub 1/90 kwartalnej raty (gdy płatność jest kwartalna).

Uwaga: "Podstawowy okres umowy" odnosi się do Leasingu Tradycyjnego, natomiast "Minimalny okres umowy" dotyczy Leasingu Nowoczesnego.

 

7. Na kiedy wymagalna jest rata leasingu?

Raty leasingowe, uwzględniając podatek VAT, należy opłacać z góry, najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca lub kwartału, w zależności od ustalonej częstotliwości płatności (miesięcznej lub kwartalnej).

Kwota rat pozostaje stała przez cały czas trwania umowy. Jeśli Klient zdecyduje się na automatyczne pobieranie środków z konta, raty oraz wszelkie inne opłaty związane z umową są automatycznie pobierane przez GRENKE z rachunku bankowego Klienta. Jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie płatności.

 

8. Co dokładnie stanie się po zakończeniu podstawowego/minimalnego okresu umowy?

W ramach Leasingu Tradycyjnego, po upływie podstawowego okresu umowy, masz możliwość (w umowach z opcją zakupu) lub zobowiązanie (w umowach z obowiązkiem zakupu) do nabycia przedmiotu leasingu za wcześniej uzgodnioną wartość końcową. Po uregulowaniu wszystkich rat oraz wartości końcowej, sprzęt staje się Twoją własnością.

Z kolei w Leasingu Nowoczesnym, po zakończeniu minimalnego okresu umowy, masz do wyboru: przedłużenie umowy i kontynuację korzystania z przedmiotu, zakończenie umowy i oddanie przedmiotu, zakup przedmiotu od GRENKE lub eLadex, bądź podpisanie nowej umowy dotyczącej nowocześniejszego sprzętu.

 

9. Czy przedmiot leasingu podlega ubezpieczeniu?

W ramach Leasingu Tradycyjnego, po upływie podstawowego okresu umowy, masz możliwość (w umowach z opcją zakupu) lub zobowiązanie (w umowach z obowiązkiem zakupu) do nabycia przedmiotu leasingu za wcześniej uzgodnioną wartość końcową. Po uregulowaniu wszystkich rat oraz wartości końcowej, sprzęt staje się Twoją własnością.

Z kolei w Leasingu Nowoczesnym, po zakończeniu minimalnego okresu umowy, masz do wyboru: przedłużenie umowy i kontynuację korzystania z przedmiotu, zakończenie umowy i oddanie przedmiotu, zakup przedmiotu od GRENKE lub eLadex, bądź podpisanie nowej umowy dotyczącej nowocześniejszego sprzętu.

 

10. Kiedy zostanę właścicielem przedmiotu leasingu?

W ramach Leasingu Tradycyjnego, po upływie podstawowego okresu leasingu, masz opcję zakupu przedmiotu leasingu za wcześniej uzgodnioną wartość końcową. Po zadeklarowaniu chęci wykupu i opłaceniu wszystkich należności, w tym wartości końcowej, stajesz się właścicielem sprzętu.

Natomiast w Leasingu Nowoczesnym, po zakończeniu minimalnego okresu, do dyspozycji masz kilka opcji: przedłużenie umowy i kontynuowanie korzystania z przedmiotu, zakończenie umowy i oddanie przedmiotu, zakup przedmiotu od GRENKE lub eLadex, lub zawarcie nowej umowy dotyczącej sprzętu nowszej generacji. W przypadku chęci nabycia sprzętu, szczegóły transakcji ustalasz z GRENKE lub eLadex.

 

11. Czy jest możliwość wcześniejszego zakończenia umowy?

Możliwość wcześniejszego zakończenia umowy uzależniona jest od liczby rat, które zostały już spłacone. Umowa może zostać skrócona, jeśli został spełniony warunek wymaganego minimalnego okresu umowy. W takiej sytuacji należy zapłacić zdyskontowaną wartość przyszłych rat (w przypadku Leasingu Tradycyjnego - wraz z wartością końcową). Na pisemną prośbę przedstawimy rozliczenie takiego przedterminowego zakończenia umowy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 518 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-07
Profesjonalna i szybka obsługa zamówienia.
2024-04-25
Świetny kontakt ze sklepem, szybka realizacja. Gorąco polecam .
pixel