Budowa komór chłodniczych i mroźniczych

Wycena budowy komór chłodniczych

 

CO TO JEST KOMORA CHŁODNICZA I DO CZEGO SŁUŻY?

Komora chłodnicza lub mroźnicza to urządzenie, które pozwala w pełni kontrolować temperaturę w przestrzeni chłodzonej i tym samym precyzyjnie dopasować ją do rodzaju przechowywanych produktów, zapewniając jednocześnie więcej przestrzeni aniżeli dostępna w urządzeniach chłodniczych z którymi klient styka się na co dzień: witrynach, regałach, szafach czy ladach chłodzących. 

Głównym celem tych urządzeń jest przechowywanie szerokiej gamy produktów spożywczych. Najczęściej w komorach gromadzi się:

  • napoje, warzywa i owoce, nabiał i tłuszcze, mięso i wędliny, ryby (gdzie zastosowanie mają standardowe komory, czyli z zakresu temperaturowego od -1 do +10°C),
  • masarnicze oraz mleczne produkty przetworzone, wymagające niejednokrotnie głębokiego mrożenia (z temperaturą do -25 °C) oraz
  • pozostałe towary niespożywcze jak np. leki.

 

DLA KOGO PROJEKT KOMORY CHŁODNICZEJ?

Komora chłodnicza jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów, lokali gastronomicznych, barów, zakładów produkcyjnych czy placówek medycznych i sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzeba większej przestrzeni niż może zaoferować standardowe urządzenie chłodzące. Wśród biznesów, w których komory chłodnicze lub mroźnicze wyróżnia się najczęściej:

 

 

handel  zakłady produkcyjne  hurtowanie  hotele  gastronomia  slużba zdrowia

 

OPIS MODUŁOWEJ KOMORY CHŁODNICZEJ / MROŹNICZEJ

Oferowane komory chłodnicze oraz mroźnicze są wykonane z paneli poliuretanowych o grubości 80 lub 100 mm. Mają one charakter modułowy. Składana konstrukcja pozwala na elastyczną przebudowę poprzez dodanie nowych paneli lub ich demontaż bez uszczerbku dla szczelności połączeń. Komory wstępują w białym kolorze RAL9003 oraz są w standardzie montowane na zamki hakowe CAM-LOCK lub tradycyjne tj. skręcane. Urządzenia te wykonuje się z elementów uznanych europejskich producentów, gwarantujących spełnienie najbardziej restrykcyjnych norm sanitarnych.

Podłoga jest zabezpieczona płytą stalową ocynkowaną gr. 1 mm. Dostępne są również komory bez podłogi - stawiane bezpośrednio na podłodze pomieszczenia.

 

Przykładowe realizacje komory chłodniczej

 

WYPOSAŻENIE CHŁODNI I MROŹNI
 

Komory chłodzące i mrożące są urządzeniami praktycznie bezobsługowymi. Wygodny system automatycznego rozmrażania parownika ogranicza potrzebę wykonywania prac serwisowych we własnym zakresie. W instalacjach znajduje się nowoczesny czynnik chłodniczy, który cechuje się mniejszą szkodliwością dla środowiska naturalnego. Cenna jest także możliwość bardzo precyzyjnej regulacji temperatury wewnątrz komory. Urządzenia chłodzące można ustawiać w zakresie od 0 do 15 st. C., z kolei komory mrożące działają od -20 do 0 st. C. Pozwala to na optymalne dostosowanie temperatury do potrzeb przechowywanych produktów i przedłużenie ich świeżości.

Wszystkie komory chłodnicze są przygotowywane na indywidualne zamówienie klienta. Montuje się je na miejscu w ciągu 3-5 tygodni od złożenia zamówienia. W zależności od potrzeb można zamontować w nich regały odpowiadające potrzebom przechowywanych produktów. Dodatkowo można wybrać typ agregatu charakterystyczny dla miejsca montażu komory. Dzięki temu urządzenie chłodnicze będzie doskonale dostosowane do potrzeb klienta.

  

Wyceń usługę on-line     Skontaktuj się 

 

 

PARAMETRY WPŁYWAJĄCE NA KOSZT BUDOWY KOMORY CHŁODNICZEJ

Opracowanie rzetelnej wyceny wymaga odpowiedzi na szereg pytań. Wśród najważniejszych znajdzie się m.in określenie wielkości pomieszczenia, w którym przechowywany będzie chłodzony towar. Informacje takie jak:

  • pożądana temperatura w środku pomieszczenia oraz
  • miejsce montażu komory chłodniczej tj. czy ma być ona obiektem wolnostojącym czy umieszczonym pod zadaszeniem - w istniejącym budynku lub hali

wpłyną na dobór grubości izolacji ścian urządzenia chłodniczego. Oszacowanie kosztów budowy komory chłodniczej musi uwzględniać również dane o ilości towarów, które będą uzupełniane w ciągu doby. To z kolei determinuje ilość dodatkowej energii jaką musi wygenerować agregat chłodniczy.

Specjalista zapyta ponadto o rodzaj asortymentu, który będzie gromadzony w komorze oraz częstotliwość otwierania drzwi w ciągu dnia. W ten sposób nasz specjalista oszacuje ilość traconego chłodu a tym samym dodatkowe zapotrzebowane na moc. Wśród niezbędnego minimum informacyjnego zalicza się ponadto wielkość drzwi i ich rodzaj (wyróżniamy drzwi przesuwne lub zawiasowe) a także inne specyficzne elementy konstrukcji. Wszystkie te dane możesz pozostawić naszemu specjaliście, wykorzystując do tego nasz inteligentny formularz on-line.

 

Lista czynników mających wpływ na wycenę

 

Dlaczego wybrać firmę Ladex?

 

 

 

 PRODUCENCI, KTÓRYCH TECHNOLOGIE ZASILAJĄ NASZE KOMORY CHŁODNICZE

Panasonic Geco  Embraco  Eliwell  Danfoss CarelEmerson

 Dostarczamy i montujemy podzespoły wiodących zagranicznych i polskich producentów. Gwarancją wydajnej i stabilnej pracy oraz konkurencyjnych cen naszych urządzeń chłodniczych jest wykorzystanie sprawdzonej automatyki takich firm jak Danfoss, Alco, Ranco czy Castel. W przypadku regulatorów temperatury stawiamy na znanych producentów takich jak Carel, Eliwell, Geco czy Dixell. Natomiast konstrukcje agregatów skraplających opieramy na sprężarkach produkcji Embraco, Danfoss, Copeland czy Panasonic.

 

 

Wyceń usługę on-line     Skontaktuj się 

pixel