Przegląd klimatyzatora

 

Klimatyzacja staje się coraz powszechniejszym urządzeniem w polskich domach czy biurach. Nic dziwnego - posiadanie klimatyzacji znacząco poprawia nasze samopoczucie i komfort przebywania w pomieszczeniu. Jednak aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety płynące z posiadania klimatyzatora należy regularnie dokonywać przeglądów oraz wymaganych napraw klimatyzacji.

 

KIEDY ROBIĆ SERWIS KLIMATYZACJI?

To na inwestorze spoczywa obowiązek zlecenia wykonania przeglądu okresowego firmie, która dostarczyła i zamontowała urządzenie. Ilość jak i odstępy czasowe między przeglądami jest ściśle określona przez producentów urządzeń i informacje na ten temat można znaleźć w karcie gwarancyjnej. Najczęściej wymagane jest wykonanie jednego przeglądu w ciągu roku na początku sezonu wiosennego w przypadku urządzeń używanych wyłącznie do chłodzenia. W przypadku urządzeń wykorzystywanych także do ogrzewania pomieszczeń (tzw. praca całoroczna) wskazane jest wykonanie dwóch przeglądów w roku.

Jako LADEX staramy się wychodzić naprzeciw problemom i oczekiwaniom klientów i zdejmujemy z nich obowiązek pamiętania o przeglądach - kiedy zbliża się termin wykonania przeglądu - przypominamy o tym.

 

DLACZEGO WARTO DBAĆ O KLIMATYZACJĘ?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że konsekwencje braku wykonania przeglądu mogą być spore. Po pierwsze - nie spełnienie warunków zawartych w karcie gwarancyjnej może skutkować utratą gwarancji na sprzęt, co może okazać się kosztowne w przypadku wystąpienia awarii, którą klient będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Jednak największym zagrożeniem wynikającym z unikania przeglądów jest narażenie zdrowia osób korzystających z pomieszczeń klimatyzowanych.

 

Skutki braku przeglądu klimatyzatora

 

Warunki panujące w klimatyzatorze (wysoka wilgotność i temperatura) sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów. Zarodniki tych mikroorganizmów są szkodliwe dla zdrowia, co najczęściej objawia się w postaci występowania kataru, bólu głowy czy problemów z podrażnieniem oczu. Dlatego regularne wykonywanie przeglądów i profesjonalne czyszczenie elementów klimatyzatora wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie jak i przedłuża żywotność urządzenia.

 

Umów wizytęSkontaktuj się

PRZEGLĄD KLIMATYZACJI - JAK TO WYGLĄDA?

Serwisanci Ladex przeprowadzają profesjonalne przeglądy klimatyzacji w Poznaniu, a także z dojazdem do 100 kilometrów od miasta. Ostateczna cena przeglądu zależy przede wszystkim od wielkości urządzenia czy ilości jednostek wewnętrznych. Nasi serwisanci dotrą na miejsce w wybranym terminie ustalonym z klientem, co ograniczy do minimum trudności związane z pracami serwisowymi.

 

Co wchodzi w skład przeglądu klimatyzatora?

 

Za każdym razem przegląd wygląda podobnie, a do jego kolejnych etapów należą między innymi:

  • czyszczenie filtrów i odgrzybianie parownika
  • czyszczenie skraplacza agregatu
  • sprawdzanie szczelności układu
  • wykonanie pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego
  • sprawdzenie drożności odpływu skroplin
  • sprawdzanie przewodów i izolacji
  • sprawdzanie działania układu sterowania.

 

PRZEGLĄD KLIMATYZACJI CENA

 

Cennik usług serwisowych w Ladex

*podane ceny są cenami netto – należy doliczyć podatek 23% VAT.

  

Dlaczego skorzystać z usług Ladex?

 

 

CO ZYSKASZ KORZYSTAJĄC Z NASZEJ OFERTY?

 

Gwarancja
PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI

Przeglądy okresowe są wymagane przez producenta.

 

Koszty 

NIŻSZE KOSZTY

Utrzymanie najwyższej wydajności ogranicza niepotrzebne zużycie energii.

 

opieka

PEŁNĄ OPIEKĘ

Usługi serwisowe firmy z 34-letnim doświadczeniem na rynku przeglądów i napraw urządzeń chłodniczych.

 

 Wygoda

WYGODA I SZYBKOŚĆ

Umówienie przeglądu technicznego to kwestia kilku kliknięć myszką.

 

 

ZAMÓW PRZEGLĄD KLIMATYZATORA

 

Umów wizytęSkontaktuj się 

 

Działamy na terenie całej Wielkopolski 

 

OSM Czarnków  Karpicko  Biegun  Społem  Lewiatan

 

JAK DBAĆ O KLIMATYZACJĘ? 

Trudno zadbać o klimatyzację w inny sposób, niż poprzez zapewnienie wykonywania regularnych przeglądów stanu technicznego. Częste badanie jakości sprzętu pozwoli usunąć usterki, zanim problem narośnie. Ponadto profesjonalna dezynfekcja czy usuwanie zabrudzeń z wewnątrz instalacji zapobiegnie rozwojowi mikroorganizmów. Użytkownik dbający o klimatyzator i mający świadomość zagrożeń wynikających z niesprawności układu nie zapomina o regularnych przeglądach. 

Nie warto na własną rękę usuwać usterek czy próbować dokonać przeglądu urządzenia. Może to doprowadzić do jego zniszczenia, nie wspominając już o utracie prawa do gwarancji. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wizyta ekipy serwisowej Ladex i spokojne użytkowanie klimatyzacji w kolejnych miesiącach. Wpłynie to także na poprawę żywotności sprzętu i zapewni wieloletnie użytkowanie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 468 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-25
Super
2023-11-18
PAN PIOTR WZOROWA OBSŁUGA WMARCU 24 KUPIĘ DRUGĄ TAKĄ SAMĄ
pixel