Szatkownica - niezastąpiona pomoc w gastronomii

2019-11-03
Szatkownica - niezastąpiona pomoc w gastronomii
Szatkownica - niezastąpiona pomoc w gastronomii: Szatkownica pozwala szybko i w prosty sposób obrobić dużą ilość różnego rodzaju warzyw. To urządzenie niezastąpione w każdej firmie gastronomicznej. Dzięki niemu można ciąć warzywa w plastry, paski, słupki, kostki oraz ścierać, trzeć, szatkować i rozdrabniać, co jest ogromną pomocą m.in. przy przygotowywaniu codziennie dużej ilości posiłków.


Szatkownice, czyli urządzenia, które służą do obróbki warzyw, można podzielić na szatkownice ręczne oraz szatkownice elektryczne. Modele, które przeznaczone są do profesjonalnego, przemysłowego użytkowania to duże i ciężkie urządzanie, które w żaden sposób nie przypominają tych, które można kupić się do użytku domowego.

Usprawnienie codziennej pracy

Profesjonalna szatkownica to zazwyczaj duża gabarytowo, ciężka i stabilna maszyna o wydajności nawet 250 kg/h. Takie urządzenie jest niezbędne w każdej małej gastronomii, restauracji, jadłodajni, hotelu, pizzerii oraz placówkach zbiorowego żywienia jak stołówki, szpitale, jednostki wojskowe.
Dzięki swojej wydajności szatkownica usprawnia codzienną pracę. Szatkownica może także dobrze służyć w małych zakładach przetwórstwa owocowo – warzywnego, gdzie produkuje się świeże surówki, czy sałatki. Najlepsze modele szatkownic do warzyw zapewniają wysoką jakość cięcia, dużą wydajność, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Takie urządzenia produkuje między innymi polska firma Ma-Ga z Bydgoszczy, której szatkownice MKJ 250 - szatkownica Ma-Ga MKJ 250.2 (230V), szatkownica Ma-Ga MKJ 250.1 (400V) - należą do najlepszych na naszym rynku.

Jak wybierać szatkownicę?

Szatkownicę, która ma być przeznaczone do użytkowania w firmie gastronomicznej, należy wybierać pod kątem odpowiednich dla danej działalności parametrów. Jednym z ważniejszych jest wydajność, już 100 kg na godzinę to dobry wynik, który sprawdzi się w przeciętnej wielkości restauracji czy hotelu. Istotna jest także informacja, jakie produkty i w jaki sposób będzie miała obrabiać wybrana szatkownica. Przykładowo, wspomniane szatkownice Ma-Ga MKJ 250 umożliwiają krojenie wszystkich warzyw i twardszych owoców. W zestawie mają 4 wymienne tarcze, co czyni z nich praktyczne urządzenie wielofunkcyjne. Co ważne, klient może dobrać tarcze do swoich indywidualnych potrzeb spośród 20 dostępnych tarcz tnących. Dzięki takiej szatkownicy i jej wymiennym tarczom, można szybko uzyskać miazgę, frytki, słupki, plastry czy wiórki o wybranej grubości, wielkości i kształcie.

Bezpieczeństwo i wygoda

Dobra szatkownica to także taka, która zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Jej obsługa manualna powinna ograniczać się do wybrania stosownej funkcji i parametrów oraz do podawania warzyw. Szatkownica do warzyw powinna być wykonana z nierdzewnych materiałów, trwałych i najlepszych do kontaktu z żywnością. Mechanizm szatkownicy opiera się na szybkich obrotach tarczy tnącej, dlatego producent takiego urządzenia musi zapewnić bezpieczeństwo jej użytkowania. Firma Ma-Ga we wspomnianych modelach MKJ 250 stosuje m.in. zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłącznika przy każdym otwarciu dociskacza. Poza tym urządzenie powinno być stabilne, przystosowane do ciągłej pracy, łatwe do obsługi i utrzymania w czystości.

W przypadku wątpliwości co do wyboru najodpowiedniejszego modelu dla konkretnej działalności warto skontaktować się ze specjalistą, który pomoże podjąć trafną decyzję. Zapraszam do kontaktu z naszym konsultantem sklepu eLadex, który odpowie na wszelkie pytania związane z zakupem szatkownicy.
 
Licencja Creative Commons
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Polecane
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 518 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Świetny kontakt ze sklepem, szybka realizacja. Gorąco polecam .
2024-04-02
Obsługa przd i po sprzedaży bardzo pomocna.W razie pytań, można dzwoninic i odpowiadają na pytania.Bardzo jestem zadowolona.Polecam
pixel