Sterylizatory i przemysłowe oczyszczacze powietrza – porównanie rozwiązań

2020-06-22
Sterylizatory i przemysłowe oczyszczacze powietrza – porównanie rozwiązań

Nowoczesne urządzenia dezynfekujące powietrze, oprócz swej głównej funkcji, oferują także wiele innych możliwości, które sprawdzają się idealnie – zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i przemysłowych. Ze względu na wymogi techniczne lub prawne muszą spełniać określone warunki sanitarne. W tym celu spośród wielu produktów dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na ofertę mobilnych i stacjonarnych oczyszczaczy powietrza i dedykowanych sterylizatorów, które sprostają wszelkich standardom.

Oczyszczacze i sterylizatory – na co zwrócić uwagę?

Dostępne w sprzedaży sterylizatory oraz przemysłowe oczyszczacze powietrza mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem są wykorzystywane we wszystkich lokalach zajmujących się sprzedażą usług oraz w branżach produkcyjnych, które wymagają tego, by podczas wytwarzania lub składowania produktów w danym obiekcie panowały sterylne warunki. Są to zatem lokale gastronomiczne, galerie handlowe, szpitale, gabinety kosmetyczne, kina, a także fabryki lub magazyny. Uniwersalność omawianych produktów jest ogromną zaletą, która w połączeniu z wysoką jakością urządzeń sprawia, że każdy obiekt spełnia wszelkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne.

Miejsca, gdzie pomagają sterylizatory i oczyszczacze
źródło: opracowanie własne


W praktyce często zdarza się, że wiele osób myli sterylizatory oraz oczyszczacze z klimatyzatorami. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych systemów chłodzących, przemysłowe sterylizatory oraz oczyszczacze powietrza oferują bardziej zaawansowane systemy filtracji, które przeznaczone są do większych powierzchni. W ten sposób oba typy urządzeń zaprojektowane są do pomieszczeń o odrębnym przeznaczeniu. Stosowanie wielu warstw filtrujących skutecznie eliminuje zewnętrzne zanieczyszczenia, co korzystnie wpływa na zdrowie osób znajdujących się wewnątrz obiektu, tym samym zwalczając przykre zapachy.

Sterylizatory i urządzenia oczyszczające – jak działają i co oferują?


Niewątpliwą zaletą omawianych produktów jest możliwość zdezynfekowania powietrza w danym obiekcie – rozbudowany system wielokrotnej filtracji powietrza sprawia, że do wnętrza budynku nie przedostają się zewnętrzne zanieczyszczenia. Skuteczność działania potęgują najnowsze rozwiązania technologiczne, które nie tylko wpływają na mniejsze zużycie energii elektrycznej, ale także zapewniają szybszą i bardziej wydajną filtrację. Warto wspomnieć, że jeden odbiornik jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze na obszarze nawet do 150 m2. Konsultując zatem wybór odpowiedniego urządzenia ze specjalistą można dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie do danej powierzchni – oszczędzając tym samym na kosztach użytkowania.

Co usuwają oczyszczacze a co sterylizatory

źródło: opracowanie własneZatem w jaki sposób sterylizatory i oczyszczacze dostarczają zdrowe i czyste powietrze? By móc spełniać najbardziej restrykcyjne obostrzenia współczesne urządzenia posiadają kilkuetapowe systemy filtrujące – pierwszą warstwę stanowi filtracja lampami UV-C, drugą – ozonowanie, natomiast trzecią jest filtracja mechaniczna, która pozbawia powietrze wszelkich cząstek stałych. W ten sposób zyskuje się pewność, że wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie oraz wirusy nie przedostaną się do wewnątrz budynku. Co ważne – potwierdzeniem wspomnianych właściwości są wszelkiego rodzaju certyfikaty i atesty, które gwarantują skuteczność urządzeń. Oprócz tego, każdy sterylizator i oczyszczacz powietrza musi spełniać wymogi BHP oraz normy przeciwpożarowe.

Sterylizator powietrza – gwarancja najwyższej jakości

To, jakie powietrze znajduje się w otoczeniu, ma ogromne znaczenie na stan samopoczucia – uczucie świeżości wzmaga koncentrację oraz poczucie komfortu – dzięki temu urządzenia filtrujące znajdą swoje zastosowanie zarówno w powierzchniach biurowych, jak również w hotelach, domkach letniskowych lub SPA. Wielokrotna filtracja powietrza sprawia, że staje się ono całkowicie jałowe, skutecznie usuwając przy tym nawet najdrobniejsze mikroorganizmy. Jest to zatem ciekawa i sprawdzona opcja, która sprawdza się przy użytku prywatnym, jak również we wszystkich pomieszczeniach firmowych, gdzie przebywają klienci oraz pracownicy.


Uniwersalność urządzeń pozwala na ciągłą pracę przez cały okres ich użytkowania – dzięki energooszczędnej technologii jest to skuteczny sposób na poprawienie jakości powietrza zarówno w biurze, sklepie lub innym pomieszczeniu firmowym bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów użytkowania. Zastosowanie filtrów UV-C sprawia, że wytworzone promieniowanie natychmiastowo neutralizuje napływające zanieczyszczenia w postaci m.in. patogenów.

Kolejna filtracja wykorzystuje proces ozonowania – jest to skuteczne i powszechnie stosowana forma oczyszczania powietrza, która wykorzystywana jest także chociażby w najwyższej jakości klimatyzatorach ściennych. Ozonowanie jest procesem utleniania, który pozbawia powietrze wirusów, bakterii oraz grzybów – więc doskonale zdaje egzamin w dobie wysokiego wskaźnika zachorowań między innymi na choroby wirusowe. Co ciekawe – ozon jest naturalnie występującym pierwiastkiem, który wydziela się po intensywnych opadach deszczu lub po burzy. Wykorzystywanie ozonu świetnie neutralizuje przykre zapachy w otoczeniu, dym tytoniowy, pyły oraz inne substancje, które mogą występować w otoczeniu. Warto wspomnieć, że ozon filtruje nie tylko powietrze, ale także potrafi docierać do trudno dostępnych zakamarków neutralizując ich powierzchnię.

Sterylizator – co zyskujemy?

Przede wszystkim komfort pracy – każdy pracodawca chcący, by jego pracownicy oraz klienci czuli się świeżo i swobodnie powinien rozważyć zakup odpowiedniego urządzenia. Możliwość stosowania oczyszczaczy w praktycznie każdym pomieszczeniu sprawia, że jest to coraz chętniej wykorzystywane urządzenie, które spełnia wszelkie restrykcje sanitarno-epidemiologiczne. W ten sposób jest ono całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, eliminując przykre zapachy oraz pozbawiając powietrze wszelkich wirusów, bakterii oraz innych szkodliwych substancji, mogących powodować infekcje np. dróg oddechowych.


Porównanie dwóch typów sterylizatorów dostępnych w ofercie e-sklepu

Porównanie dwóch sterylizatorów STERYLIS, VS-450 a VS-600źródło: opracowanie własne na podstawie danych firmy Igloo


Korzystanie ze sterylizatorów wpływa na poprawę komfortu pracy, bowiem podzespoły urządzenia sprawiają, że ich działanie jest niemalże bezszelestne – to także ogromna zaleta w branży wypoczynkowej i hotelarskiej. Każdy z pensjonariuszy może cieszyć się spokojem oraz ciągłym uczuciem świeżości. Istotną kwestią jest także możliwość korzystania z urządzenia w pomieszczeniach, w których wytwarza jest żywność – sterylizator oczyszczając powietrze powoduje, że jedzenie nie jest narażone na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu skutecznie sprawdza się  m.in. w restauracjach, piekarniach, bądź innych sklepach i lokalach gastronomicznych.

Dzięki możliwości nieustannego korzystania z funkcji urządzenia jest to także w pełni bezawaryjne rozwiązanie, które przy zachowaniu cyklicznych przeglądów technicznych pozwala cieszyć się wysoką wydajnością, niskim poborem energii elektrycznej, jak również zdrowym i świeżym powietrzem.


Oczyszczacze powietrza – poczucie komfortu 24/7

Wspomniana wcześniej funkcja pracy ciągłej pozwala na korzystanie z urządzenia bez żadnych przerw – jest to ogromna zaleta zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych, takich jak instytucje, organizacje oraz korporacje. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że nie zajmuje ono dużo miejsca, co wpływa na komfort przemieszczania się.

Opis 3-stopniowej filtracji Pro-Life w oczyszczaczach powietrzaźródło: opracowanie własne na podstawie materiałów firmy Es System K


Co więcej, według badań stwierdzono, że praca w świeżych i czystych pomieszczeniach jest efektywniejsza – zwłaszcza w okresach letnich. Poprawiona koncentracja oraz poczucie komfortu pozwala skupić się pracownikom na zadaniach, czyniąc ich bardziej wydajnymi. Oprócz tego, należy zwrócić także uwagę na osoby borykające się z problemami zdrowotnymi – jałowe powietrze umożliwia pełną wydajność pracy osobom mającym astmę, alergię oraz cierpiącym na infekcje dróg oddechowych. To sprawia, że w dzisiejszych czasach sterylizatory są niemalże podstawowym elementem wyposażenia w szpitalach lub innych gabinetach lekarskich.

Łatwość obsługi oraz wysoka wydajność


Funkcja pracy ciągłej pozwala zaprogramować urządzenie, bez konieczności jego dalszej konfiguracji cichy tryb pracy w żaden sposób nie wpływa na komfort osoby przebywającej w pomieszczeniu. Ciekawą alternatywę stanowią także przemysłowe oczyszczacze powietrza, które dzięki większej sile filtracji sprawdzają się przy większych skupiskach ludzi w danym pomieszczeniu – w praktyce oznacza to wykorzystywanie w sklepach osiedlowych oraz innych lokalach, takich jak poczta, bank i tym podobne. W zależności od modelu, oczyszczacze idealnie sprawdzają się przy powierzchniach od około 80-150 m2, a kompaktowe wymiary i łatwa mobilność urządzeń, uzyskana dzięki zastosowaniu kółek, pozwala na wykorzystywanie ich w wielu miejscach w zależności od potrzeb.

Oprócz funkcji czyszczących urządzenia pozwalają także na odszranianie, co sprawdza się zwłaszcza w okresie niższych temperatur, lub w miejscach, gdzie specyfikacja obiektu wymaga tego, by towar przebywał w niskiej temperaturze. Oczyszczacze powietrza świetnie radzą sobie z takimi zabrudzeniami jak kurz, roztocza, smog, drobnoustroje, grzyb oraz pyłki emitowane przez rośliny.

Oczyszczacze powietrza oraz sterylizatory to niezwykle wydajne urządzenia, które charakteryzują się wysoką skutecznością. Wybór odpowiedniego modelu pozwala cieszyć się przez długi okres czystym i świeżym powietrzem. Ich uniwersalność podkreśla walory użytkowe – w tym bezpieczeństwo i skuteczność działania. W celu wybrania najkorzystniejszego rozwiązania najlepszym sposobem jest kontakt ze specjalistą, który wskaże odpowiednie urządzenie, przekaże wszelkie instrukcje związane z dalszym użytkowaniem oraz w miarę potrzeb będzie odpowiadał za dalsze prace serwisowe urządzenia. Korzystanie z funkcji omawianych urządzeń jest najprostszym, a zarazem najtrwalszym sposobem na to, by móc w pełni cieszyć się zdrowym i pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem. Wielostopniowe systemy filtracji powietrza są skuteczną gwarancją zdrowia, dobrego samopoczucia i wysokiej wydajności pracy.

 

Ten artykuł ukazał się również na łamach czasopisma "Chłodnictwo" / listopad 2020

Nasi w mediach

 

Zastanawiasz się nad zakupem sterylizatorów lub oczyszczaczy powietrza? Pomożemy dobrać sprzęt!

 

Poznaj ofertęSkontaktuj się

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 518 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Wszystko jest ok.
2024-03-28
Bardzo dobry kontak oraz usługi Polecam
pixel