Podstawowe różnice między chłodziarkami farmaceutycznymi CHS

2020-12-28
Podstawowe różnice między chłodziarkami farmaceutycznymi CHS

Chłodziarki farmaceutyczne CHS umożliwiają bezpieczne i długotrwałe przechowywanie medykamentów oraz szczepionek w optymalnej temperaturze. Sprzęt firmy Pol-Eko ma ustawione fabrycznie opcje, co eliminuje potrzebę codziennej i manualnej obsługi tych urządzeń. Firma ta zaprojektowała kilka serii chłodziarek farmaceutycznych, które różnią się od siebie, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do indywidualnych wymagań i preferencji placówki medycznej czy punktu farmaceutycznego.

 

Spis treści:

  1. Jakie zalety mają chłodziarki farmaceutyczne CHS marki Pol- Eko?
  2. Modele chłodziarek farmaceutycznych CHS 1+/A do CHS 3+/A
  3. Nowoczesne chłodziarki farmaceutyczne CHS 4+/A do CHS 6+/A
  4. Wysokiej klasy chłodziarki farmaceutyczne CHS 500A do 1200 A

 

Jakie zalety mają chłodziarki farmaceutyczne CHS marki Pol-Eko?

Chłodziarki farmaceutyczne CHS marki Pol - Eko są urządzeniami wolnostojącymi. To sprzęt, który sprawdzi się do przechowywania leków i szczepionek wymagających odpowiedniej temperatury. Wolnostojące chłodziarki farmaceutyczne CHS doskonale spełnią swoje zadanie w przychodniach zdrowia, punktach zabiegowych, poradniach rejonowych i rodzinnych, punktach aptecznych, a także wszędzie tam, gdzie wykonuje się szczepienia okresowe czy zabiegi medyczne z użyciem medykamentów. 

Poszczególne modele chłodziarek farmaceutycznych z serii CHS różnią się od siebie wymiarami, wagą, liczbą półek w komorach użytkowych, jak również innymi parametrami technicznymi. Dzięki temu można je dostosować do potrzeb danej placówki medycznej czy punktu aptecznego. Wszystkie modele chłodziarek farmaceutycznych CHS marki Pol-Eko są energooszczędne i nie wymagają codziennej, manualnej obsługi. Sprzęt ten posiada wiele przydatnych funkcji, które chronią medykamenty i szczepionki przed ryzykiem ich uszkodzenia spowodowanego niekontrolowanym wzrostem temperatury w komorze użytkowej.

Najważniejsze wyróżniki modelów chłodziarek

Czynniki różnicujące poszczególne modele chłodziarek CHS

źródło: opracowanie własne

 

Modele chłodziarek farmaceutycznych CHS 1+/A do CHS 3+/A

W placówkach medycznych i tych należących do branży farmaceutycznej, które poszukują wolnostojących chłodziarek farmaceutycznych o stosunkowo niewielkich rozmiarach i wadze, doskonale sprawdzą się modele CHS 1+/A do CHS 3+/A. To urządzenia wolnostojące, których bezawaryjne działanie gwarantuje, iż przechowywane tam szczepionki oraz medykamenty będą posiadały odpowiednie warunki chłodnicze spełniające restrykcyjne wymogi Ministerstwa Zdrowia. Według przepisów preparaty pochodzenia biologicznego powinny być przechowywane w warunkach tak zwanego zimnego łańcucha, czyli w temperaturze nie niższej niż 2 stopnie Celsjusza i nie wyższej niż plus 8 stopni Celsjusza.

 

Chłodziarki przeszklone CHS 1+A do CHS 3+AChłodziarki zabudowane CHS 1+ do CHS 3+ 

 

Oznacza to, iż szczepionki, które są przechowywane w nieodpowiednich warunkach chłodniczych, nie mogą być aplikowane pacjentom.

Placówki medyczne i farmaceutyczne, które nie dysponują odpowiednią powierzchnią lub też przyjmują niewielką liczbę pacjentów mogą zainteresować się modelami CHS 1+A do CHS 3+A. To chłodziarki farmaceutyczne z wymuszonym obiegiem powietrza i pojemnością komory użytkowej od 55 do 163 litrów. Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach charakteryzujących się mniejszym metrażem, ponieważ posiada on kompaktowe wymiary 570 x 600 x 680 mm, 620 x 860 x 650 mm, 620 x 1260 x 650 mm.

Urządzenia te zostały wykonane zewnątrz z wysokiej jakości stali nierdzewnej, malowanej proszkowo. Komory użytkowe stworzono z antybakteryjnego i odpornego na działanie temperatury aluminium. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 1+/A do CHS 3+/A mają mikroprocesorowy sterownik z wyświetlaczem zewnętrznym typu LED. To urządzenia, które pozwalają na wybór temperatury z zakresu: 0 … +10 stopni Celsjusza. Zachowują one stabilność temperatury (wahania temperatury w punkcie) na poziomie 0,7 stopni Celsjusza i jednorodność temperatury, szacowaną na wartość 1 stopnia Celsjusza. Sprzęt ten wyposażono w drzwi zabudowane lub przeszklone, otwierane przy pomocy podłużnego, ergonomicznie zaprojektowanego uchwytu. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 1+/A do CHS 3+/A mogą mieć w standardzie 2, 3 lub 4 półki, znajdujące się w komorze użytkowej, służącej do przechowywania medykamentów i szczepionek.

 

Porównanie modeli chłodziarek farmaceutycznych CHS 1+A do CHS 3+A

Porównanie modeli chłodziarek farmaceutycznych CHS 1+/A do CHS 3+/A

źródło: opracowanie własne

 

Nowoczesne chłodziarki farmaceutyczne CHS 4+/A do CHS 6+/A

W placówkach medycznych i farmaceutycznych, w których zachodzi potrzeba posiadania chłodziarek służących do przechowywania dużej ilości leków i szczepionek, przydadzą się urządzenia marki Pol- Eko. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 4+A do CHS 6+A posiadają takie same parametry techniczne, jak wyżej wymienione modele. To sprzęt z wymuszonym obiegiem powietrza i mikroprocesorowym sterownikiem z wyświetlaczem z zewnętrznym typu LED. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 5+A zapewniają stabilność temperatury w zakresie 0,8 stopnia Celsjusza, podobnie jak w modelu CHS 6+A. Agregat w tym sprzęcie, podobnie jak w poprzednio opisywanych modelach, również znajduje się u góry tych urządzeń.

 

Chłodziarki przeszkolone CHS 4+A do CHS 6+AChłodziarki zabudowane CHS 4+ do CHS 6+

 

Urządzenia zostały z zewnątrz wykonane ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed procesem korodowania i pomalowanej proszkowo na kolor biały. Komory użytkowe, podobnie jak w przypadku modeli CHS 1+A do CHS 3+A również wykonano z wysokiej jakości aluminium.

Chłodziarki farmaceutyczne CHS 4+A – 6+A różnią się od modeli CHS 1+A do 3+A pojemnością komory użytkowej. Model CHS 4+A a ma 203 l, CHS 5+A – 243 litrów, a CHS 6+A pojemność komory użytkowej 324 litrów. Oprócz tego sprzęt ten posiada znaczące różnice w wymiarach model CHS 4+A 620 x 1260 x652 mm, CHS 5+A – 620 x 1460 x 653 mm, a CHS 6+A - 460 x 1860 x 650 mm.

Oprócz tego, w modelu CHS 4+A liczba półek w wersji standardowej wynosi 4 a w maksymalnej 6, w modelu CHS 5+A 4 i 7, a w wersji CHS 6+A 4 i 10. Urządzenia te posiadają drzwi szklane (wykonane ze szkła hartowanego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne) lub też w pełni zabudowane. Otwierane są one, podobnie jak w poprzednio opisanych modelach, przy pomocy podłużnego, bardzo wygodnego do trzymania uchwytu, wykonanego z wysokiej jakości materiału, odpornego na deformacje i uszkodzenia.

 

Porównanie modeli chłodziarek farmaceutycznych CHS 4+A – 6+A

Porównanie modeli chłodziarek farmaceutycznych CHS 4+/A – 6+/A

źródło: opracowanie własne

 

Wysokiej klasy chłodziarki farmaceutyczne CHS 500/A do 1200/A

Chłodziarki farmaceutyczne CHS 500/A do 1200/A to urządzenia wolnostojące, które są dostępne zarówno w wersji jedno jak i dwudrzwiowej. Wyposażono je w drzwi zabudowane lub przeszklone, wykonane ze szkła hartowanego i duży agregat, zlokalizowany na górze urządzeń. Sprzęt ten różni się od poprzednich modeli przede wszystkim pojemnością komory użytkowej. Model CHS 500 ma 469 l, CHS 700 – 611 litrów, a CHS 1200 1355 l. Podobnie, jak poprzednie urządzenia, sprzęt ten posiada mikroprocesorowy sterownik z wyświetlaczem ledowym. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury, w której można przechowywać medykamenty i szczepionki. Regulacja temperatury jest dostępna w takim samym zakresie, jak w wyżej wymienionych modelach. Różnice zachodzą w stabilności i jednorodności temperatury. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 500A do 1200A mają stabilność temperatury w zakresie 1 stopnia Celsjusza.

 

chłodziarki przeszkolone CHS 500A do 1200 Achłodziarki zabudowane CHS 500 do 1200

 

W modelu CHS 500A jednorodność temperatury wynosi 1,5 stopnia Celsjusza, tak samo, jak model CH700, a w wersji CHS 1200 1,7 stopnia Celsjusza. Urządzenia te również zostały wykonane z zewnątrz z wysokiej jakości stali nierdzewnej, malowanej proszkowo. Z kolei komory użytkowe stworzono z aluminium. Wolnostojące chłodziarki farmaceutyczne model CHS 500A do 1200 A są dedykowane do placówek medycznych i farmaceutycznych, które potrzebują sporo miejsca na przechowywanie medykamentów i szczepionek. To sprzęt, który może posiadać standardowo 3 do 11 półek z maksymalnym obciążeniem wynoszącym aż 20-30 kg. Poprzednio opisywane modele wytrzymywały obciążenie wyłącznie do 10 kg.

Chłodziarki farmaceutyczne CHS 500A do 1200 A ważą od 105 do 185 kg, co znacznie różni go od poprzednich modeli, gdzie chłodziarki farmaceutyczne CHS 1+A do CHS 3+ ważą od 32 do 59 kg, a urządzenia CHS 4+A do CHS 6+A od 69 do 90 kg. Podobnie rzecz ma się z mocą znamionową, która w chłodziarkach farmaceutycznych model CHS 500 do 1200 wynosi od 450 do 550 W, co także wyróżnia te modele od poprzednich. Chłodziarki farmaceutyczne CHS 1+A do CHS 3+ mają 250 W, a urządzenia CHS 4+A do CHS 6+A - 250-350 W. Nowoczesne i energooszczędne chłodziarki farmaceutyczne CHS 500A do 1200 A mają wymiary 650 x 1990 x 810 mm, 740 x 1990 x 860 mm i 1470 x 1970 x 860 mm.

 

 Podstawowe różnice między modelami chłodziarek farmaceutycznych CHS 500/A do 1200/A
 
Porównanie modeli chłodziarek farmaceutycznych CHS 500/A do 1200/A 

źródło: opracowanie własne

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 540 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Profesjonalna obsługa, szybka dostawa. Polecam !
2024-07-11
Bardzo profesjonalna obsluga, towar zgodny z opisem,szybka dostawa.
pixel