Krótka opowieść o poznańskiej Lavendzie

2019-09-30
Krótka opowieść o poznańskiej Lavendzie
W centrum Poznania przy ulicy Wodnej ¾ znajduje się idealne miejsce na biznesowe lub rodzinne śniadanie, lunch czy kolację. Atmosfera którą można poczuć w Cafe Lavenda, bo o niej tu mowa, jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Potwierdzają to nie tylko właściciele i pracownicy tego miejsca, ale również grupka klientów, popijających wino w kawiarnianym ogródku, którą spotkałem i zaprosiłem do krótkiej rozmowy.

- Jak to się dzieje, że we wnętrzach Cafe Lavenda w godzinach szczytu zawsze można spotkać tłumy? - kieruję swoje pytanie do czwórki przyjaciół przy stole.

“Jest tak głównie za sprawą ludzi, których tu spotkasz. To, co przyciąga do spędzania razem czasu na Wodnej to m.in. mieszanka przeróżnych charakterów, skumulowana w jednym miejscu gdzie możemy zjeść zdrowe śniadanie, wpaść na lunch czy wieczorem na butelkę wina."

”Skąd wziął się pomysł na Lavendę? - podchodzę bliżej kawiarnianej lady. “Największa cechą właścicielki Cafe Lavenda jest jej olbrzymia gościnność. Ona uwielbia zapraszać do własnego domu najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Sęk w tym, że w pewnym momencie wspomniany dom stał się zbyt mały by pomieścić wszystkich zapraszanych gości.

”Najważniejsza jest w Lavendzie miłość do gotowania i pieczenia. Przemek, wstaje specjalnie o 2 w nocy, aby wypiec dla porannych ptaszków świeże, pachnące chleby, ciabatty i bułki. Firmowy piekarz kończy swoją pracę wczesnym rankiem, “dokarmiając” zakwas na kolejne wypieki.

Jak wygląda dalsza część dnia? - dopytuję z niebywałą ciekawością. Na myśl o parzącym z gorąca przemkowym chlebie moje ślinianki zaczynają mocniej pracować.
“Przemek o 7 rano zmienia się z Olą, Mariolą oraz Klaudią, te z kolei przygotowują dla pierwszych gości wspaniałe śniadania i słynne już w całym Poznaniu omlety i granole”.
Kończy się poranek. Co się dzieje dalej? W godzinach popołudniowych stery zarządzcze przejmują kucharze. Lunche i dania kolacyjne wychodzą z pod ich rąk, a co sobotę Grzegorz puszcza wodzę fantazji i przygotowuje tzw. „Danie Szefa Kuchni”, czyli najbardziej topowe produkty podane zgodnie z aktualnymi trendami.

Malwina zajmuje się wypiekami. Jest chodzącym wulkanem pomysłów na nowe ciasta, tarty oraz inne słodkości, które wypełniają witrynę naprzeciwko wejścia (obok której niestety muszę przechodzić kilkanaście razy dziennie, obchodząc się smakiem - przytakuje Ania, właścicielka).

To, co warto podkreślić, to fakt, że ludzie Lavendy to osoby o bardzo wielu pasjach. “Dominika na co dzień zajmuje się jeździectwem, ale parzy też najlepszą kawę, której zapach rozchodzi się po całej restauracji podczas porannych śniadań”. Poznałem Dominikę, potwierdzam :-). Do tego uwielbia żartować i zarażać ludzi swoim pozytywnym nastawieniem. Teraz wiem, dzięki komu rysuje się uśmiech na twarzy każdemu w firmie.

W Lavenda Cafe żaden z klientów nie czuje się osamotniony. Monika i Nina już od progu czekają na gości ze szczerym uśmiechem i służą wszelkimi radami jeżeli klienci nie wiedzą, jaki z przysmaków spróbować tym razem.

Wypieki z Lavenda
Lavenda - połączenie przyjaźni, pasji i talentu

Jak sami widzicie, opowieść o Lavendzie skupia się na ludziach, którzy w niej pracują. To własnie dzięki różnorodności charakterów, kompetencji i pasji powstało miejsce, które pozwala poczuć się bardzo wyjątkowo. Klienci odwiedzający to miejsce czują to, dlatego tutaj przychodzą. Wizja Anki o posiadaniu drugiego miejsca, w którym można poczuć się wyjątkowym gościem spełniła się zatem w 100%.
Oprócz spotkań z małym gronie, na ul. Wodnej klienci mogą zorganizować nie tylko przyjęcia rodzinne, ale również wesela, chrzciny, zaprosić ukochaną lub ukochanego na randkę.Warto tutaj przyjść i poczuć, że ludzie są naprawdę ważnym składnikiem kawiarnianego biznesu! Ja rekomenduję je z czystym sumieniem.

Wywiad przeprowadził Szymon Mydlarz, specjalista ds. Marketingu internetowego w eLadex.com.pl - inspiratora w wyposażeniu małego biznesu kawiarnianego.
 
Gdzie można znaleźć Lavenda Cafe?
ulica Wodna ¾
61-781 Poznań
Tel. 61 852 49 95
www.lavenda-cafelunch.pl
 

Licencja Creative Commons
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 509 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Super
2024-03-04
Super, szybko i sprawnie.
pixel