Jakie wyposażenie jest potrzebne w sklepie mięsnym i spożywczym?

2019-09-24
Jakie wyposażenie jest potrzebne w sklepie mięsnym i spożywczym?

Obecnie klienci bardzo cenią sobie świeżość oraz trwałość kupowanych produktów. Odpowiedni wybór wyposażenia sklepu mięsnego i spożywczego pozwoli na zaspokojenie ich potrzeb. Oferty dostępne na rynku pozwalają na optymalny dobór urządzeń nie tylko pod względem specyfiki prowadzonej działalności, ale również  pod względem nowoczesnego designu oraz wygody obsługi klienta. Poniższy artykuł pomoże w wyposażeniu sklepu mięsnego i spożywczego w niezbędne mu urządzenia.

 

Wyposażenie sklepu mięsnego i spożywczego – szeroki zakres zastosowań oraz niezwykła funkcjonalność

Wszystkie działające na rynku sklepy, zarówno mięsne jak i spożywcze, wymagają odpowiedniego wyposażenia. Wyposażenie to ma na celu przede wszystkim zapewnienie najlepszych warunków przechowywania wszelkiego rodzaju produktów. Jednak zapewnienie najwyższej jakości oraz trwałości oferowanych produktów to tylko jedno z kryteriów jakie należy brać pod uwagę przy wyborze wyposażenia. Odpowiedni sprzęt wpływa bowiem nie tylko na efektowność prezentacji oferowanych produktów, ale także na sprawność obsługi klientów. W ten sposób wyposażenie sklepu mięsnego bądź spożywczego łączy w sobie trwałość, funkcjonalność oraz estetyczny efekt wizualny. Producenci działający w obszarze dystrybucji tego rodzaju sprzętem posiadają bardzo szeroki wachlarz ofert. W ten sposób z łatwością możemy dopasować wyposażenie do sklepu mięsnego bądź spożywczego, bez względu na jego wielkość czy określoną specyfikę funkcjonowania.

Wśród dostępnych i niezwykle funkcjonalnych urządzeń znajdziemy lady chłodnicze, które doskonale sprawdzą się w sklepach, w których towar podawany jest przez sprzedawcę. Z kolei regały chłodnicze z powodzeniem wykorzystywane są w punktach samoobsługowych. Cukiernie i sklepy cukiernicze warto wyposażyć w lady cukiernicze. Niemniej popularne w tym przypadku są także szafy chłodnicze, które pozwalają na niezwykle efektywne prezentowanie oferowanych produktów. Podobny efekt uzyskamy wykorzystując witryny mroźnicze. Co więcej, oferty producentów dysponujących tego rodzaju wyposażeniem uzupełniane są także w wiele innych funkcjonalnych artykułów zapewniających kompleksowe zaopatrzenie sklepów mięsnych i spożywczych.

Lady chłodnicze w sklepie eLadex.com.pl

Wyposażamy sklep mięsny – na co zwrócić uwagę?

Wyposażając sklep mięsny należy mieć na uwadze przede wszystkim specyfikę produktów, takich jak mięsa, wędliny czy ryby, które cechują się krótkim terminem przydatności do spożycia. Wymaga to zapewnienia odpowiednich warunków chłodniczych, które pozwolą na zachowanie odpowiedniej jakości oraz trwałości asortymentu. Może on być bowiem sprzedawany w lokalach,  które spełniają ściśle określone wymagania sanitarne. Wśród nich znajduje się także  wymóg co do wyposażenia lokalu w specjalne urządzenia zapewniające odpowiednio niską temperaturę przechowywania produktów. Wśród nich należy wymienić lady chłodnicze oraz regały chłodnicze, które spełniają wymogi nie tylko co do warunków przechowywania żywności, ale zapewniają także funkcjonalność oraz efektywną ekspozycję oferowanych produktów. Tego rodzaju meble chłodnicze sprawdzą się nie tylko w dużych supermarketach, ale również w niewielkich osiedlowych sklepach.

 

Lada chłodnicza czy regał chłodniczy – co wybrać?

Oferta mebli chłodniczych, w tym lad chłodniczych na rynku jest ogromna. Dzięki temu pozwala na w pełni optymalny dobór urządzenia do każdego sklepu, bez względu na jego wielkość czy projekt aranżacyjny. Istotnym kryterium przy wyborze odpowiedniej lady chłodniczej jest powierzchnia ekspozycji. Oferta w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana, w ofertach producentów znajdziemy urządzenia w wielu rozmiarach. W ten sposób możemy idealnie wkomponować ladę w niemal każdą sklepową przestrzeń. Warto pamiętać, że wbrew pozorom, większa powierzchnia ekspozycyjna, niekoniecznie staje się lepsza. Należy tutaj wziąć pod uwagę wielkość oferowanego asortymentu. Posiadając w ofercie nieco bardziej ograniczoną ilość produktów mięsnych, warto zastanowić się nad mniejszą powierzchnią ekspozycji, która sprawi wrażenie bogactwa oferty.

Wśród dostępnych na rynku lad chłodniczych znajdziemy ladę firmy RAPA, wiodącego polskiego producenta sprzętu chłodniczego, model L-E1 MAX 202/107, która w niezawodny sposób sprawdzi się w prezentacji, jak i w sprzedaży wyrobów mięsnych. Idealnie nadaje się zarówno do większych jak i niewielkich punktów handlowych, dzięki wyposażeniu modelu w przestronną komorę przechowalniczą. Pozwala ona na szybkie i wygodne uzupełnianie ekspozycji towaru. Urządzenie wyposażone zostało także w bardzo ekonomiczny agregat oraz funkcję chłodzenia grawitacyjnego, co wpływa nie tylko na zwiększoną świeżość przechowywanych produktów, ale również na jego niskie koszty eksploatacyjne. Wymiary urządzenia zostały idealnie dopasowane do placówek handlowych, w których produkty podawane są przez pracowników, zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Co niezwykle istotne, lada wykonana została ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest nie tylko trwała, ale również bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Urządzenie posiada także uchylną szybę przednią oraz elektroniczny termostat z wyświetlaczem, pozwalającym na wygodną regulację oraz kontrolę temperatury.

Z kolei regały chłodnicze doskonale sprawdzają się w lokalach samoobsługowych. Wśród dostępnych urządzeń tego typu znajdziemy niezwykle funkcjonalny regał RCh-O 133/70 firmy RAPA. Urządzenie to cechuje dokładnie przemyślana konstrukcja oraz bardzo nowoczesny wygląd, co w efekcie pozwala na uzyskanie dużej powierzchni ekspozycyjnej przy stosunkowo kompaktowych rozmiarach. Został wyposażony w wydajny układ chłodniczy, najwyższej jakości sterownik temperatury oraz ekonomiczny agregat. Wbudowana mechaniczna żaluzja nocna pozwala na ograniczenie kosztów eksploatacji o dodatkowe 30%. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta są regulowane pod względem wysokości oraz kąta nachylenia półki oraz wymuszony obieg chłodzonego powietrza, co pozwala na uzyskanie odpowiednio niskiej temperatury na całej powierzchni wystawowej. Na wysokie walory estetyczne i wizualne urządzenia wpływa specjalne oświetlenie ekspozycyjne, a duży wybór dodatkowych elementów wyposażenia, w które można uzupełnić podstawową wersję urządzenia, pozwala na jej idealne dopasowanie do potrzeb użytkownika.  

Regały chłodnicze ze sklepu eLadex.com.pl

Jak dopasować wyposażenie sklepu spożywczego do profilu działalności i oferowanych produktów?

Wybierając wyposażenie do sklepu spożywczego, tak jak w przypadku sklepów mięsnych, przede wszystkim zależy nam na długotrwałym utrzymaniu świeżości i trwałości produktów. Oprócz tego niezbędny sprzęt musi zapewniać efektowną prezentację oraz wygodną i sprawną obsługę klientów. W przypadku sklepów spożywczych należy również pamiętać o tym, by wyposażenie dopasowane było do profilu jego działalności, a więc do rodzaju oferowanych produktów.

W zależności od oferowanego asortymentu sklep spożywczy możemy wyposażyć w ladę chłodnicza bądź regał chłodniczy. Lada chłodnicza sprawdzi się w punktach handlowych, gdzie towar podawany jest przez sprzedawcę. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy w asortymencie posiadamy mięsa, wędliny, sery, wyroby garmażeryjne, sałatki i inne produkty sprzedawane na wagę. Z kolei regał chłodniczy zalecany jest w przypadku samoobsługowych punktów handlowych. Pozwala na ekspozycję towaru w pionie, a więc doskonale sprawdzi się w przypadku ekspozycji produktów w formie kostek czy też produktów pakowanych w  butelki, kartony i pudełka.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lady cukierniczej?

Witryny cukiernicze doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy w asortymencie posiadamy torty, ciasta i desery. Urządzenia te charakteryzuje bardzo często stosowany system regulacji kąta nachylenia półek, co pozwala na uzyskanie najbardziej efektownej ekspozycji. Niektóre lady cukiernicze wyposażone zostały także w system kontroli wilgotności. W ten sposób produkty cukiernicze na dłużej zachowują świeżość i nie wysychają. Wśród  dostępnych modeli możemy znaleźć wersje w złotej tonacji z elementami drewna oraz specjalnym, żółtym oświetleniem.

Różnorodność rozwiązań dostępnych na rynku w zakresie szaf chłodniczych i mroźniczych sprawia, że klienci mogą decydować się na modele, które dokładnie odzwierciedlają ich potrzeby, możliwości i poczucie estetyki. Warto przed ostateczną decyzją zapoznać się z bogatą ofertą firm specjalizujących się w sprzedaży i serwisie tego typu urządzeń dedykowanych do zastosowań komercyjnych.

Przykładem jest tutaj lada cukiernicza WCh-1/CG Estera 1340 firmy Cebea. Stanowi ona propozycję profesjonalnej lady chłodniczej , która pozwala na efektowną ekspozycję wyrobów cukierniczych w temperaturze od +5°C do +15°C. Witrynę wyróżnia obudowa w kolorze ciemnego orzechu ze srebrnymi elementami dekoracyjnymi oraz elegancka gięta szyba przednia. Dość pojemne wnętrze jest równomiernie chłodzone dzięki zastosowaniu wymuszonego ruchu powietrza. Co więcej, nawiew na frontową szybę przeciwdziała tworzeniu się na niej pary wodnej, a kondensat jest odparowywany automatycznie. Urządzenie posiada termostat z cyfrowym wyświetlaczem, który pozwala na bieżącą kontrolę temperatury. Ważnym aspektem przy wyborze tego rodzaju urządzenia są także koszty związane z jego eksploatacją. Witryna cukiernicza WCh-1/CG Estera 1340 jest niezwykle ekonomiczna. Decyduje o tym odpowiednia izolacja wykonana z pianki poliuretanowej, która doskonale zatrzymuje chłodne powietrze oraz zastosowanie specjalnego, energooszczędnego oświetlenia.

 
Witryna cukiernicza - wypowiedź eksperta

Jak wybrać odpowiednią szafę chłodniczą?

Szafy chłodnicze są doskonałym rozwiązaniem w przypadku punktów handlowych posiadających w swoim asortymencie wszelkiego rodzaju świeże i chłodzone napoje. Nie tylko pozwalają na utrzymanie ich odpowiedniej temperatury oraz świeżości, ale także zapewniają efektowną ekspozycję produktów. Cechuje je bowiem prostolinijność, a zarazem nowoczesność. Co równie istotne, są wygodne w użytkowaniu. W ten sposób stanowią gwarancję zwiększenia sprzedaży produktów. Zdecydowana większość szaf chłodniczych wyposażona jest w energooszczędne agregaty chłodnicze, zapewniające znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji.

Przeszklone szafy chłodnicze to idealne rozwiązanie nie tylko dla samych napojów, ale także innych produktów wymagających przechowywania w obniżonej temperaturze. Dodatkowe profity wynikające z eleganckiego wyglądu, wyposażenia w specjalne oświetlenie oraz samej wydajności energetycznej decydują o tym, iż z powodzeniem znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju punktach handlowych, bez względu na ich wielkość czy sposób aranżacji. Warto również zaznaczyć, iż klasyczna wersja tego typu urządzeń, to szafy nie przeszklone, lecz posiadające metalowe drzwiczki, które przypominają wizualnie duże lodówki. Służą one do przechowywania warzyw, owoców bądź gotowych dań, nie tylko w punktach handlowych, ale także w lokalach gastronomicznych.

Jedną z dostępnych na rynku szaf chłodniczych jest model USS 440 DTKL firmy Mawi. Doskonale sprawdza się w profesjonalnych punktach handlowych i usługowych. Wyposażona została w wewnętrzny agregat oraz wymuszony obieg powietrza. Pozwala on na równomierne rozprowadzanie chłodu po całym wnętrzu szafy chłodniczej. Dzięki przeszklonym drzwiom wykonanym z zastosowaniem mocnego, hartowanego szkła, aluminiowej ramy oraz wygodnego uchwytu dostęp do poszczególnych produktów jest niezwykle łatwy. Co więcej, szafa posiada również zamek do drzwi oraz fluorescencyjne oświetlenie wewnętrzne, które decyduje o dodatkowych walorach wizualnych urządzenia. Została także wyposażona w mechaniczny termostat z funkcją automatycznego odszraniania.

 

Najlepsze rozwiązania dla Twojego sklepu spożywczego

Ilość dostępnych na rynku rozwiązań jeśli chodzi o niezbędne wyposażenie sklepu spożywczego i mięsnego może rodzić wiele dylematów. Jednym z nich może być odpowiedni wybór lady chłodniczej. Wybrać ladę chłodniczą z komorą czy bez?

Urządzenia z wbudowaną komorą chłodniczą doskonale sprawdzą się w niewielkich sklepach. Wyeliminuje ona potrzebę wyposażenia punktu handlowego w dodatkowe chłodnie, a tym samym pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko miejsca, ale również pieniędzy. Pozwoli również na szybkie i wygodne uzupełnianie asortymentu. Kolejne wątpliwości może rodzić kwestia zastosowania odpowiednich rozwiązań w zakresie chłodzenia. Postawić na wentylator czy parownik? Parownik pozwala na chłodzenie grawitacyjne, poprzez spływające z niego chłodne powietrze. Doskonale sprawdzi się w przypadku produktów o intensywnym zapachu, jak na przykład wszelkiego rodzaju ryby. Z kolei wentylator zapewnia dynamiczny obieg powietrza w wyniku jego cyrkulacji. W ten sposób chłodzenie odbywa się w sposób równomierny i skuteczny w całej przestrzeni urządzenia.

Jeszcze jedną kwestią, którą warto poruszyć jest wybór odpowiedniego agregatu. Postawić na agregat wewnętrzny czy zewnętrzny? Urządzenia posiadające wbudowane agregaty doskonale sprawdzają się w małych obiektach handlowych. Nie tylko są tańsze, ale również proste w montażu. Pozwalają dodatkowo na większą dowolność w kwestii ustawienia urządzenia w pomieszczeniu. Generują jednak większe koszty eksploatacyjne, mają mniejszą wydajność, mogą również powodować hałas oraz emisję ciepła. Niejednokrotnie wymagają montażu dodatkowego klimatyzatora, co generuje dodatkowe koszty. Z kolei urządzenia wyposażone w agregat zewnętrzny cechują się wyższym stopniem skomplikowania instalacji oraz znacznie wyższymi kosztami zakupu. Rekompensowane jest to jednak niezwykle cichą pracą, brakiem emisji ciepła, a także znacznie większą trwałością oraz niskimi kosztami użytkowania. W ogólnym rozrachunku stanowią więc bardziej opłacalną inwestycję.  

 

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 509 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
z jakiegoś powodu wydłużona dostawa, po za tym OK
2024-03-04
Super, szybko i sprawnie.
pixel