Jak działają profesjonalne sterylizatory do pomieszczeń?

2020-06-03
Jak działają profesjonalne sterylizatory do pomieszczeń?

Nowoczesne urządzenia – profesjonalne sterylizatory spełniają restrykcyjne wymogi sanepidowskie i ministerialne, zarówno w zakresie funkcjonowania hoteli, jak i innych obiektów usługowo-handlowych. To sprzęty dostosowane niemal do każdej branży przemysłowej. Wykonana przy użyciu tych urządzeń sterylizacja z wykorzystaniem ozonu oraz promieniowania UV-C, wraz z filtracją cząstek stałych, pozwala na pozbycie się wszelkiego typu patogenów, wirusów, bakterii, a także innych cząsteczek i drobnoustrojów chorobotwórczych.

Czym są i jakimi cechami wyróżniają się urządzenia do sterylizacji powietrza?

Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń można zastosować w niemal każdym obiekcie o przeznaczeniu usługowym i handlowym. Są one urządzeniami dezynfekująco-sterylizującymi, które posiadają funkcję filtracji powietrza. To produkty niezwykle nowoczesne o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzają się one w pomieszczeniach o różnym metrażu. Urządzenia te są wydajne w działaniu, bezawaryjne, a także łatwe w obsłudze i konserwacji.

Profesjonalne sterylizatory powietrza to sprzęt dla każdej firmy, której zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu klientów oraz zatrudnionego personelu. Sterylizatory do pomieszczeń są urządzeniami spełniającymi wszystkie wymogi sanepidowskie i ministerialne względem prowadzenia hoteli i innych obiektów o charakterze usługowym. Sprzęt ten może być także wykorzystywany przez właścicieli pensjonatów, domków letniskowych, jak również innych obiektów, w których przebywają turyści i osoby przyjezdne. Profesjonalne sterylizatory do pomieszczeń zostały poddane wielokrotnym testom jakości oraz wyróżniają się atestami i certyfikatami potwierdzającymi ich przydatność oraz możliwość wykorzystania w niemal każdej branży przemysłowej i dziedzinie gospodarki.

Sterylizatory do pomieszczeń to urządzenia, które – dzięki nowoczesnej konstrukcji i zaawansowanym technologicznie podzespołom – umożliwiają pracę przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednostki można zaadoptować w dowolnie wybranym pomieszczeniu, bez potrzeby przystosowywania go lub konieczności przebudowy. Warto dodać, urządzenia te są energooszczędne, a także spełniają restrykcyjne wymogi BHP i przeciwpożarowe.

 

Ten artykuł znajdziesz w listopadowym numerze czasopisma Chłodnictwo



Gdzie można zastosować profesjonalne sterylizatory pomieszczeń?

Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń, dzięki odpowiedniej konstrukcji, budowie, a także możliwości dostosowania do różnych kubatur, idealnie nadają się do obiektów handlowych, usługowych, turystycznych, jak również budynków prywatnych. To sprzęty o różnej mocy i wydajności działania, które można dostosować do pracy zarówno w dzień, jak i w nocy. Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń – dzięki wielu zaletom – spełnią oczekiwania zarówno klientów firmowych, jak i prywatnych. Najważniejsze z nich to wygoda, łatwa obsługa, nieskomplikowana eksploatacja, dostęp do serwisu, a także bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu sterylizatorów.  Profesjonalne sterylizatory powietrza mogą pomóc w sterylizacji między innymi: :


Gdzie można zastosować sterylizatory

źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów firmy Igloo

 

W jaki sposób działają profesjonalne sterylizatory do pomieszczeń?

Sterylizacja powietrza przy pomocy urządzeń dezynfekująco-sterylizujących z funkcją filtracji powietrza znacząco wpływa na poprawę samopoczucia i bezpieczeństwa osób znajdujących się w obiekcie. Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń mają działanie  bakteriobójcze i wirusobójcze. W procesie filtracji, powietrze cyrkulujące w pomieszczeniu, zostaje skutecznie wyjałowione nawet z mikrocząsteczek.

Filtracja, która odbywa się za pomocą profesjonalnych sterylizatorów pomieszczeń, polega na skutecznym usuwaniu z powietrza wszelkiego rodzaju pyłów zawieszonych. Dzięki skutecznemu procesowi oczyszczania, można pozbyć się nawet mikroskopijnych cząstek zanieczyszczeń. Ich użytkowanie gwarantuje eliminację z pomieszczenia wszelkiego typu patogenów, a także szkodliwych dla zdrowia oraz życia alergenów i bakterii.


Jak działa ozonowanie


Profesjonalne sterylizatory
pozwalają na dezynfekcję pomieszczenia przy pomocy odpowiednio emitowanej dawki promieniowania UV-C, która jest generowana przez urządzenie w trakcie dezynfekowania. Promieniowanie umożliwia szybkie i skuteczne pozbycie się bakterii, pleśni, pierwotniaków, wirusów, a także zarodników. Dawka promieniowania UV-C redukuje poziom patogenów prawie o 100%. Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń umożliwiają także wytworzenie ozonu, który jest silnym utleniaczem o właściwościach wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych.

Wzór strukturalny ozonuOzon jest pierwiastkiem naturalnie występującym w przyrodzie.
Jego charakterystyczny zapach można wyczuć w cyrkulującym powietrzu, tuż po deszczu lub burzy.


Ten pierwiastek chemiczny ma właściwości neutralizujące wszelkie nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu, z łatwością można pozbyć się oparów, dymu tytoniowego, zapachu potu, a także pozostałości klejów, farb i innych substancji wykorzystywanych w trakcie przeprowadzania prac remontowych. Ozon gwarantuje również pozbycie się nieprzyjemnych i dokuczliwych zapachów będących pozostałością po pożarach, zawilgoceniu czy zagrzybieniach, jakie wystąpiły w pomieszczeniu.

Sterylizacja ozonem gwarantuje zachowanie pełnej i kontrolowanej sterylności pomieszczenia, które jest wolne od patogenów. Ozonowanie sprawia, że sterylizacji ulega nie tylko powietrze, które cyrkuluje w pomieszczeniu, ale także wszystkie elementy wyposażenia i przedmioty. Ozon, dzięki swoim właściwościom, pozwala na pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów, a jednocześnie nie powoduje zaburzenia w sprawnym funkcjonowaniu elektroniki i innych sprzętów, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Należy przy tym zwrócić uwagę, że ozonowanie jest szkodliwe dla ludzi, więc absolutnie proces ten nie może być wykonywany w obecności ludzi i zwierząt.

 

Co usuwają sterylizatory?

źródło: opracowanie własne

 

Jakie dodatkowe korzyści wiążą się z posiadaniem profesjonalnego sterylizatora do pomieszczeń?


Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń to urządzenia, w które powinien zainwestować każdy przedsiębiorca, właściciel obiektu turystycznego, handlowego czy usługowego, a także manager hotelu. Profesjonalne sterylizatory powietrza są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu oraz komfortowe w obsłudze.  To urządzenia bezawaryjne, które są dostosowane do pracy ciągłej, samodzielnie dostosowujące swoją wydajność – m.in. poziom stężenia ozonu w pomieszczeniu. Posiadają zaawansowane podzespoły, które zapewniają funkcjonalną, intuicyjną i prostą obsługę urządzenia.


Funkcje sterylizatora pomieszczeń VS-600 Sterylis
  


źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów firmy Miloo


Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń wyróżniają się cichą pracą, dlatego też mogą być przystosowane do działania w trybie nocnym. Niski poziom emitowanego hałasu nie zakłóca wypoczynku osób przebywających nieopodal urządzenia, dlatego też sterylizatory pomieszczeń mogą być przystosowane do pracy ciągłej w obiektach turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, w salonach SPA, jak również pomieszczeniach domowych. Sprzęt można transportować w dowolnie wybrane miejsce, ponieważ posiada ułatwiające manewrowanie kółka/nóżki. Trwała, metalowa obudowa sprawia, że profesjonalne sterylizatory pomieszczeń prezentują się estetycznie i nie zaburzają designu żadnego z pomieszczeń, w którym się znajdują.  

 

Czego nie należy ozonować

źródło: opracowanie własne

 

Profesjonalne sterylizatory pomieszczeń są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów firmowych i prywatnych. To profesjonalne, bezawaryjne i wydajne urządzenia oczyszczająco- dezynfekujace, które pozwalają na szybkie i sprawne pozbycie się nie tylko wirusów, patogenów i chorobotwórczych grzybów, baterii i pleśni, ale także na usunięcie nieprzyjemnych i niepożądanych zapachów. Sprzęty te mogą być wykorzystywane w niemal każdej branży przemysłowej. Oprócz dezynfekcji i oczyszczania cyrkulującego powietrza, gwarantują one bezproblemowe pozbycie się wszelkich patogenów zalegających na sprzęcie, jaki znajduje się w pomieszczeniu.

 

Różnice pomiędzy modelami sterylizatorów

Grafika: Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami sterylizatorów, opracowanie własne

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 509 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Polecam szybko sprawna dostawa
2024-03-11
Wszystko na najwyższym poziomie polecam.
pixel