Technologie budujące Customer Experience

PEŁEN OPIS

 


 

 

Świat pełen innowacyjnych technologii pozwala otworzyć się na nowe możliwości oraz wdrożyć efektywne rozwiązania nowoczesnego marketingu. Bazując na obecnych technologiach, nie tylko sprawiamy, iż wizyta w kawiarni czy restauracji staje się ekscytująca, to jeszcze jesteśmy w stanie  przekazać informacje reklamowe, bez zbędnego zasypywania klientów ulotkami i innymi materiałami promocyjnymi. Jak współczesne technologie budują Customer Experience?

 

Efektywny marketing

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, efektywny marketing bez zbędnego wydawania majątku na tradycyjne reklamy, jest możliwy - omijając olbrzymie nakłady ulotek, konieczność wyklejania setek ulicznych billboardów i zakup bombardujących odbiorcę  reklam internetowych.

Technologie Internetu Rzeczy a lojalność klienta

Jak działa współczesny rynek? Zaczynamy od przeformatowania funkcjonowania firmy – z tradycyjnego na zarządzanie wrażeniami i odczuciami klientów. Do tego procesu włączamy kluczowe tu doświadczenie konsumenta. Zmiana taka musi zostać przeprowadzona na każdym etapie kontaktu klienta z daną marką – od pierwszej wzmianki znajomych o produkcje, przez przeglądanie strony internetowej i wizytę w punkcie handlowym, po obsługę posprzedażową. Na takiej strategii od lat bazuje znana w świecie sieć kawiarni Starbucks, której podstawowym motorem napędzającym działanie jest pozytywna opinia klientów. Biorąc przykład z doświadczenia tej marki, wizyta w kawiarni czy cukierni, nie musi być dla klienta monotonna i nudna. Dzieje się tak za sprawą stosowanych w niej nowych technologii. Działania te budują pozytywny odbiór marki i sprawiają, iż rośnie przewaga firmy nad konkurencją.

 

Innowacyjne rozwiązania to krok w przód


Bezprzewodowe ładowarki do smartfonów czy możliwość mobilnego zamawiania produktów oraz płacenia rachunków online – to już codzienność. Tak działają najwięksi gracze na rynku. Jednym z nich jest znana sieć kawiarni Starbucks, która w dziesięciu londyńskich restauracjach wprowadziła takie nowoczesne rozwiązania. Ażeby móc z nich skorzystać, klient przy kasie pobiera bezprzewodową ładowarkę, którą następnie podłącza do smartfona i umieszcza na specjalnie oznakowanych stolikach. Te z kolei posiadają wbudowaną technologię Powermat (firmy Duracell), dzięki której ładowarki łączą się z chmurą Powermat-Network. Taka czynność pozwala na ładowanie telefonów i monitorowanie ich w rzeczywistym czasie.

Zastosowane innowacyjne rozwiązania cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników-klientów i są przez nich pozytywnie odbierane. Zatem już w niedługim czasie sieć prawdopodobnie zdecyduje się na kolejne nowoczesne rozwiązania. Już teraz wiadomo, iż prowadzone są prace nad wdrożeniem systemu pozwalającego na ładowanie smartfonów za pośrednictwem sieci WiFi, co z pewnością zaowocowałoby możliwością pozyskiwania przydatnej wiedzy na temat zachowań konsumentów.

Także wdrożenie mobilnych transakcji (możliwych dzięki specjalnej aplikacji), daje tej sieci przewagę nad konkurencją – tylko w Stanach Zjednoczonych takich udogodnień korzysta 13 milionów użytkowników! 

 

Mobilnie znaczy wygodnie

 

Klienci Starbucks’a mają również możliwość mobilnego zamawiania kawy – tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie system został wdrożony około sześciu lat temu, z takiej formy korzysta 1,8 miliona odbiorców. Zasięg programu jest ogromny, a stosowane w sieci technologie wciąż są rozwijane – obecnie mówi się o chęci wprowadzenia możliwości zamawiania i opłacania rachunku jeszcze przed wizytą w kawiarni, co ma przyczynić się do jeszcze sprawniejszej obsługi klienta.

Automaty cukiernicze czyli witryna chłodnicza, która wydaje nam przysmaki również została zmodernizowana przez te lata. Technologia wyposażyła ją w płatności bezprzewodowe (zbliżeniowe) oraz nowoczesne dotykowe wyświetlacze.

 

Świat idzie naprzód, a chęć stosowania udogodnień dla klientów jest wszechobecna. Już teraz - chcąc kupić tort urodzinowy, klienci nie muszą osobiście dokonywać wyboru w stacjonarnej, tradycyjnej cukierni. Handel i wszelkie związane z nim transakcje – od wyboru po zakup produktu – odbywają się w Internecie. To kolejny przykład niestandardowo i nowocześnie prowadzonego biznesu.

Wygodnie, w dogodnym dla klienta czasie, w zaciszu domowym, możliwy jest zakup wybranego tortu, dokonany na podstawie profesjonalnie wykonanych fotografii i opisów. Ponadto bezpieczna (do wyboru) forma płatności i szybka, terminowa dostawa gwarantują odbiorcom najwyższą jakość świadczonych usług.

 

Zmaterializuj swój pomysł

 

Idźmy dalej – obecnie możliwe stało się także szybkie zmaterializowanie pomysłów klienta. Cyfrowa fabrykacja obiektów, z wykorzystaniem różnych materiałów i odmiennych procesów produkcyjnych stała się faktem.

Teraz, będąc w cukierni, klient może stworzyć ciastko według własnego pomysłu. Wystarczy wykorzystać tablet z odpowiednią aplikacją i nowoczesne urządzenie, jakim jest ZMorph z odpowiednio dobraną końcówką - ekstruderem (na przykład do czekolady).

Specjalne, wciąż rozwijane i udoskonalane oprogramowanie – Voxelizer wykorzystujące drukowanie z modeli STL, przy użyciu voxeli – trójwymiarowych pikseli, daje ogromne możliwości.

Pasja miesza się tu z niczym niepohamowaną kreatywnością klienta. Dzięki takim narzędziom już w kilka chwil po zaprojektowaniu, można otrzymać w cukierni gotowy produkt powstały według naszej wyobraźni.

 

Social WiFi

 

Inteligentne WiFi jest doskonałym narzędzie analityczno-marketingowym, pozwalającym na interakcje z klientami. Z jednej strony, po zalogowaniu się do systemu, klient pozyskuje niezbędne informacje o miejscu lub produkcie, z drugiej natomiast sam staje się cennym źródłem informacji. Tą droga dostarczane są klientowi najnowsze oferty i promocje, ale także badane jest jego zadowolenie i satysfakcja ze świadczonych usług; zachęca się go także do ponownej wizyty. Personalizowanie ofert, ale i pozyskiwanie kluczowych danych pozwalają na precyzyjne dostosowanie wysyłanych komunikatów do indywidualnych potrzeb klienta.

Innymi słowy social WiFi jest skutecznym narzędziem do pozyskiwania informacji o użytkownikach. Podczas logowania się pozyskiwany jest adres e-mail, wiek oraz płeć klienta, co w dalszej perspektywie działań pomoże w planowaniu komunikacji marketingowej firmy. Inteligentne WiFi wykorzystuje, po zalogowaniu się użytkownika, możliwość wyświetlenia mu przygotowanej dla niego wcześniej treści.

Ponadto integruje ono sieć z profilem na Facebooku. Dzięki temu użytkownik może polubić FanPage punktu na portalu społecznościowym i chętnie wchodzi z nim w interakcje. Natomiast meldując się w danym miejscu, klient pośrednio rekomenduje je swoim znajomym). Social WiFi pozwala także na integrację z innymi narzędziami, jak choćby dzięki otwartemu API – eksport maili do FreshMaila bądź SALESmanago.

Wreszcie narzędzie to posiada szereg możliwości wykorzystujących współczesne technologie. Wszystko dla Klienta, który dzięki korzystaniu z nich poszerza obszary swojego działania i wiąże się na dłużej z danym miejscem.

 

 

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

 

Odbierz darmowe przewodniki Bezpośrednio na swoją skrzynkę @
Zapisz

 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem poprzez następujące kanały komunikacji:
 

 Ireneusz Mydlarz 

Szef działu sprzedaży
 +48 601 485 987
 ireneusz.mydlarz@ladex.com.pl
 


 

lub
wykorzystaj

 

(odpowiadamy natychmiast)

 

 

 

 

 

 

Powyższy poradnik stanowi utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90 poz. 631). Zabrania się kopiowania, powielania, oraz rozpowszechniania jego treści na użytek komercyjny. Jeżeli chcesz go wykorzystać do przedruku, skontaktuj się z autorem (dane powyżej).

 

 


 


    Masz pytania lub wątpliwości do niniejszej zakładki? 
 
Napisz do nas! Odpowiadamy w 15 min.
   
 Odwiedziłeś już naszą strefę poradników branżowych?
 
Wejdź do strefy wiedzy eLADEX i dowiedz się więcej!
   
 Wiesz, że bezpieczeństwo w zakupach on-line to podstawa?
 
Zobacz naszą firmową politykę bezpieczeństwa.
   
 W zakupach w Internecie liczy się cena, czas i wygoda.
 Zobacz jak wygląda dostawa i płatność w eSklepie.  

  

 


 

 Aktualizacja strony: 20-04-2016
 Administrator: Szymon 


 
Parametry techniczne:
condition
New
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Technologie budujące Customer Experience

Masz pytania do produktu ?

Skontaktuj się z konsultantem firm LADEX
Infolinia czynna 8:00 - 16:00

61 814 29 67

Połącz za DARMO z infolina LADEX więcej

pixel