Jak utrzymać klimatyzator w porządku?

  • Kupić i zapomnieć o działającym na okrągło urządzeniu - tak myślimy. W poniższym poradniku prezentujemy ABC zagrożeń płynących z zaniedbanej klimatyzacji oraz porady, jak im przeciwdziałać.
Cena na telefon
  • Zakup w ratach eRaty Santander Consumer Bank
  • Leasing CA EFLLeaseLink
  • Stały koszt dostawy nieważne jak daleko

Zobacz dojazd do salonu

 

Przegląd i konserwacja urządzeń klimatyzacyjnych


 

Odpowiednio dobrany i zamontowany klimatyzator pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach poprzez zapewnienie komfortowej temperatury. Dzięki klimatyzacji powstają warunki sprzyjające relaksowi w domu i wydajnej pracy w biurze, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. To bardzo ważne, bo jak wskazują badania 80% czasu spędza się obecnie właśnie w zamkniętych pomieszczeniach. Tym bardziej więc priorytetem powinno być zadbanie o jakość powietrza w klimatyzowanych  pomieszczeniach poprzez zachowanie czystości i sprawności zamontowanych urządzeń  klimatyzacyjnych.


Jak utrzymać klimatyzator w porządku?


 

Aby klimatyzator działał prawidłowo, czyli zapewniał dobry klimat do odpoczynku lub pracy, wszystkie urządzenia klimatyzacyjne powinny być systematycznie poddawane przeglądowi.

 

Zdjęcie przegląd klimatyzatora

Trzeba pamiętać, że odpowiedni, profesjonalny serwis klimatyzacji i jego czyszczenie (w tym dezynfekcja czy odgrzybianie) są niezbędne, by mieć pewność, że oddycha się w klimatyzowanym pomieszczeniu zawsze czystym i zdrowym powietrzem. Konserwacja urządzeń zapewnia:

  • komfort i dobre samopoczucie osób przebywających pomieszczeniu
  • mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia takich dolegliwości jak: bóle głowy, zmęczenie, katar, podrażnienie oczu
  • zwiększenie żywotności urządzeń klimatyzacyjnych.

 

Zagrożenia płynące z zaniedbanej klimatyzacji

  Do góry


 

Z nieprawidłowo użytkowanej i nieserwisowanej klimatyzacji płynie wiele zagrożeń, z których niewiele osób zdaje sobie sprawę. A mają one duży wpływ na samopoczucie i zdrowie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wystarczy wspomnieć, że nieczyszczone urządzenia klimatyzacyjne to miejsce gdzie rozwijają się bakterie, zarodniki grzybów i pleśni, co może prowadzić do zakażeń i chorób jak np. groźna choroba legionistów (wywołana zakażeniem bakterią Legionella bytującą w przewodach wentylacyjnych).

 

Chory budynek?

  Do góry


 

Nieserwisowana klimatyzacja jest odpowiedzialna za wiele dolegliwości, które występują w tzw. „chorych budynkach”. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje syndrom chorego budynku (SBS - sick buildings syndrome) jako zespół czynników mogących wpływać negatywnie na przebywających w nim ludzi. Definicja ta dotyczy głównie powierzchni biurowych, jednak może dotyczyć także budynków mieszkalnych. Objawy, jakie mogą wystąpić to : zapalenie śluzówek, astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenia gardła, krtani i oskrzeli, bóle i zawroty głowy, migreny, rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, nienaturalne zmęczenie, znaczny spadek nastroju, podrażnienie błon śluzowych (suchość lub podrażnienie oczu, nosa, gardła, utrudnione oddychanie) oraz objawy skórne (przesuszenie, zaczerwienienie, złuszczanie naskórka na twarzy, rękach, uszach). O „chorym budynku” mówi się już, gdy 30% przebywających w nim osób odczuwa dyskomfort z powodu panującego nim klimatu.

 

Systematyczne przeglądy klimatyzatora

  Do góry


 

Zapobieganie wymienionym problemom jest proste, wymaga jedynie świadomości zagrożenia i odpowiednio przeprowadzanej, systematycznej konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych. Dezynfekcja specjalistycznymi środkami bakteriobójczymi i grzybobójczymi uniemożliwi rozwój drobnoustrojów w systemie klimatyzacji. W zależności od intensywności eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych zalecane jest przeprowadzanie ich przeglądu 2-4 razy w roku. Tylko systematyczne przeglądy klimatyzatora zapewnią utrzymanie go we właściwym stanie a odpowiedni serwis i prace konserwacyjne zapewnią dobry stan higieniczny instalacji.

 

Polecam profesjonalną pomoc firmy LADEX, która zapewnia pomoc w zakresie serwisu i konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych. Dzięki temu zamontowana instalacja będzie działała długo, bezawaryjnie  i bezpiecznie dla osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach.Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

 

Odbierz darmowe przewodniki Bezpośrednio na swoją skrzynkę @
Zapisz

 

Masz pytania? Skontaktuj się z autorem poprzez następujące kanały komunikacji:

 

 Ewa Schwarz 

Szef działu serwis
 +48 618 141 563
 ewa@ladex.com.pl


 

lub
wykorzystaj

 

(odpowiadamy natychmiast)

 

 

 

 

 

 

Powyższy poradnik stanowi utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90 poz. 631). Zabrania się kopiowania, powielania, oraz rozpowszechniania jego treści na użytek komercyjny. Jeżeli chcesz go wykorzystać do przedruku, skontaktuj się z autorem (dane powyżej).

 

 


 


 

 Masz pytania lub wątpliwości do niniejszej zakładki? 
 
Napisz do nas! Odpowiadamy w 15 min.
 
 Odwiedziłeś już naszą strefę poradników branżowych?
 
Wejdź do strefy wiedzy eLADEX i dowiedz się więcej!
 
 Wiesz, że bezpieczeństwo w zakupach on-line to podstawa?
 
Zobacz naszą firmową politykę bezpieczeństwa.
 
W zakupach w Internecie liczy się cena, czas i wygoda.
 Zobacz jak wygląda dostawa i płatność w eSklepie.  

 

 


 

 

 Aktualizacja strony: 05-03-2013
 Administrator: Szymon 


 

Parametry techniczne:
parametry:
Zakupy na raty
condition:
New
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zamknij
pixel