Zgłoszenie odesłania towaru

Pomocnik

Najważniejsze informacje związane z działaniem eSklepu w jednym miejscu. Sprawdź na poniższej liście zestaw najczęsciej zadawanych pytań. Lista jest aktualizowana na bieżąco. 

 

OBSŁUGA POSPZEDAŻNA

Zgłoszenie odesłania towaru

   
 

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.

 

 

 Należy pamiętać, że...


Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

 

 

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia.

 

Zgodnie z ustawą, zwrotowi nie podlegają produkty wykraczające poza uniwersalną ofertę Sklepu, tj. przygotowanych na specjalne zamówienie Klienta i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.

 

W przypadku chęci skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt na adres firmy, widniejący w górnym, lewym rogu Regulaminu sklepu.

 

 

 Należy pamiętać, że...


Klienci posiadający konto w Sklepie mogą skorzystać z systemu zgłaszania reklamacji RMA, dostępnego pod adresem www.eladex.com.pl/rma.

 

Wprowadzenie reklamacji do tego systemu pomaga zaoszczędzić czas Klienta (wypełnienie formularza reklamacyjnego ani kontakt telefoniczny z obsługą sklepu nie są wówczas wymagane).

 

 

 

  Wykorzystujemy słownictwo, którego nie rozumiesz?
 Przejdź do słownika pojęć i znajdź właściwą definicję.


 

 

 Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie? Odpowiedź mogłaby być bardziej precyzyjna?
 Napisz do nas! Odpowiadamy w 15 min. Pomożesz w ten sposób również innym. powrót

 


 

 Aktualizacja strony: 22-08-2012
 Administrator: Szymon 
Zobacz również: Twoje prawa i przywileje
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel