Odstąpienie od umowy

Odstąpienie od umowy

 

 

Dane adresowe/do korespondencji/do zwrotu:

LADEX Chłodnictwo-klimatyzacja Schwarz Mydlarz Sp. j.

ul. Rzemieślnicza 15

62-081 Przeźmierowo

 

 


1. Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 22 Kodeksu Cywilnego, przysługuje – na podstawie przepisów prawa – prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 10 dni i wysyłając je na adres korespondencyjny Operatora serwisu (podany w górze strony).


2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1. można złożyć wysyłając mail na adres bok@ladex.com.pl, lub drogą pocztową na adres korespondencyjny (podany w górze Regulaminu). Zwracany Towar należy odesłać na adres do zwrotu towaru (podany na górze strony). Wzór oświadczenia znajduje się w Załączniku nr 1 „Oświadczenie odstąpienia od umowy dla konsumenta”.


3. Termin 10-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru.


4. Prawo do zwrotu towaru nie dotyczy podmiotów gospodarczych, jak również nie obejmuje Towarów (usług) wykraczających poza uniwersalną ofertę Sklepu, przygotowanych na specjalne zamówienie Klienta i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.


5. Sklep zwróci konsumentowi cenę sprzedaży Towaru niezwłocznie, tj. nie później niż w terminie 14 dni, w formie przelewu bankowego na wskazane przez Klienta konto. Konsument obowiązany jest zwrócić Towar w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu, wraz z kopią dowodu zakupu (np. faktury VAT). Zwrot Towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez Konsumenta.


6. Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.


7. Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient.


8. W przypadku zwrotu lub reklamacji towaru z zamówienia, do którego dołączony był gratis promocyjny, Klient zobowiązany jest zwrócić również przedmiotowy gratis. W przypadku odmowy zwrotu gratisu, Sklep zwróci Klientowi cenę zwróconych lub zareklamowanych produktów, pomniejszoną o wartość gratisu – zgodnie z jego ceną.
 

    Masz pytania lub wątpliwości do zapisów dokumentu? 
 
Skontaktuj się z nami klikając tutaj.
   
 Odwiedziłeś już naszą strefę poradników branżowych?
 
Wejdź tutaj i skorzystaj z naszej wiedzy!

 DOKUMENTY DO POBRANIA (1 z 1)  Centrum dokumentów  

 


    [PDF] Załącznik nr 1 "Oświadczenie odstąpienia od umowy dla konsumenta" (pobierz)

 
 

 Aktualizacja strony: 04-08-2012
 Administrator: Szymon 
Zobacz również: RegulaminPolityka prywatności
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel